UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Euroopa Meistrivõistlustel püstitati maailmarekord!

/ / Uudised
31. jaanuaril Poolas toimunud Euroopa Meistrivõistlustel püstitati uus maailmarekord. Szczecini linnas peetud sisesõudmise võistlus hiilgas tituleeritud sõudjatega. Võisteldi 2km distantsil ja naiste absoluutkaalus võidutses uue maailmarekordiga ukrainlane Olena Buryak tulemusega 6:25,0.

Medaleid jagati 11. klassis ja suurema osalusega olid meeste ja naiste absoluutkaalude klassid ning meeste ja naiste kergekaalu klassid. Head minekut näitasid meie sõbrad leedukad, kes võidutsesid kahes klassis. Donata Vistartaite võidutses naiste kergekaalu klassis ajaga 7:02,2.

Teise koha sai poolakas Paula Wydrych tulemusega 7.07,6 ja kolmandaks tuli samuti Poola esindaja Joanna Dorociak ajaga 7:08,5. Värskelt Alfa 2015 võistluse võitja lätlane Olga Svirska lõpetas sõidu 6. kohaga näidates tulemust 7:18,2.

Kergekaalu meeste klassis hoidis liidri positsiooni üle poole maa ühepaadi valitsev Euroopa Meister Pedro Fraga portugalist. Kohalik sportlane Artur Mikolajczewski suutis tituleeritud konkurendist mööduda ja sõidu võita suurepärase tulemusega 6:11,5. Tugeva lõpuspurdi teinud Łukasz Siemion jättis Pedro Fraga kolmandale positsioonile, ajad vastavalt 6:12,4 ja 6:13,6.

Olena Buryaki rekordisõit hakkab 1t 07 minutil.

Uus Maailmarekordi omanik Olena Buryak esindas oma riiki nii Euroopa meistrivõistlustel, Maailmameistrivõistlustel kui ka Olümpiamängudel. Võistles nii kahepaatides kui neljapaadis. Sõudmise treeningutega alustas 26 aastane sportlane 1998. aastal. Tema kasv on 193cm ja kaalub ta 82kg.

Naiste klassis teiseks tuli Anna Wierzbowska tulemusega 6:42,1 ja kolmandaks Joanna Leszczyńska 6:51,0-ga. Meestes oli parim taas leedukas Rolandas Mascinskas ajaga 5:44,9. Poolakas Bartosz Zabłocki tuli teiseks 5:48,2-ga ja valgevenelane Stanislav Shcharbachenia ajaga 5:48,9 kolmandaks. Leedukad Saulius Ritter oli neljas ja Mindaugas Griskonis viies, aegadega vastavalt 5:49,1 ja 5:49,9.

Euroopa Meistrivõistluste tulemused | Võistluse koduleht

Meeste klassis startis kokku 85 võistlejat, naistes 32, naiste kergekaalus 22 ja meeste kergekaalus 42 sportlast.