UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Eestlased MM-l. 4. päev Prahas

/ / Blogi

Kuigi laupäev kujunes suuresti veel võistlusena, siis pühapäev oli planeeritud kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks. Kuna juba eelmisel õhtul olime Karmeniga teinud kiire eelluure, siis pühapäeva hommikul teadsime täpselt, mida vaatama läheme.

Hommikut alustasime Praha kesklinna ühes hubases kohvikus mõnusa hommikusöögiga. Peale hommikusööki võtsime suuna kuulsa Charlesi silla poole, et selle kaudu liikuda Petrini torni juurde, mis asub ühe mäe otsas. Otsustasime, et ei kasuta üles liikumiseks nn tõstukit ja lähme mäe otsa jala.

Loomulikult käisime ka üleval, 378 meetrise torni vaateplatvormil, kust avanes imeline vaade kogu Praha linnale. Sealt edasi jalutasime ka Praha kindluse Prague Castle juurde ning nautisime ka sealt ilusat linna panoraami.

Kogu pühapäevane päev mööduski jalutades mööda vanalinna. Nägime ära ka Raekoja platsil asuva uhke astronoomilise kella, kus iga täistund võib näha akendesse ilmuvaid kujukesi. Kokku tuli sel päeval ligi 30000 sammu ning õhtuks olid jalad rohkem väsinud kui peale võistlust.

Praha Vanalinn on sarnane Tallinna Vanalinnaga, oma kitsaste tänavate ning uhkete vanade hoonetega. Aga jällegi teised inimesed ja teine atmosfäär andsid nii palju positiivseid emotsioone, et tagasiteeks Eestisse jäi Karmeniga jutustamiseks aega väheks.

ÜLES