UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Kui koormustest rääkida, siis paljudele inimestele tundub, et sõudespinningus on väga suured koormused mida saavad taluda ainult professionaalsed sportlased ja inimesed kes on väga heas füüsilises vormis.

Võttes arvesse asjaolu, et sõudeergomeetrid omavad koormuse reguleerimise funktsiooni ning kõik treenerid omavad vastavat kvalifikatsiooni siis võib 100%-se kindlusega öelda, et treeningutes kasutavaid koormusi saab taluda ka varem mitteaktiivne olnud inimene.

NB! Siiski soovitame igale alustavale huvilisele tulles esimesele treeningule konsulteerida treeneriga ja kindlasti maksimaalselt täita treeneri poolt antud soovitusi ja nõudmisi. Ära unusta, et kõige tähtsam treeningutes on regulaarsus ja süstemaatiline ning metoodiline treenimine. Ainult nende asjade jälgimine tõstab treeningute efektiivsust maksimaalsele tasandile.

Suurem viga koormuse valimisel

Kõige suurem viga on kui harjutatav treenib sellise koormusega, kus pulsisagedused tõusevad väga kõrgele ja ületavad 80% piiri. Vale on, kui suhtutakse treeningusse nagu see on viimane ja tihtipeale treenitakse ülekoormuse piiril, mis ei anna maksimaalset efekti.

Mõned nõuanded treeningu koormuste kohta:

Suurem osakaal treeningutes peab olema aeroobses tsoonis, ehk pulsisagedused peavad olema 50%-60% vahemikus, kuna siis saab organism energiat sissehingatavast hapnikust. Kõige paremini saab seda kontrollida kasutades pulsikella.

Inimestel, kellel puudub võimalus soetada pulsikella on võimalus jälgida talle piisavat aeroobset koormust rääkides/vesteldes treenimise ajal. See tähendab seda, et füüsilise aktiivsuse ajal suudab inimene rääkida. Suure koormuse puhul sagedane hingamine raskendab treenijal rääkida hapniku puudumise tõttu.

Alustades sportimist tehke rohkem puhkepause ja mida rohkem treeningute arve on tehtud, seda väiksemad pausid võiksid olla. Kui tunnete ennast juba hästi, võib pauside arvu viia 1-2-ni treeningu jooksul.

Pane kõrva taha

Võib olla veel üks soovitus: Hetkel liigub internetis väga palju informatsiooni erinevatest treeningutest ja näidisprogrammidest. Ärge unustage, et kõik see informatsioon võib olla suunatud väga erinevatele inimeste (profisportlastele, harrastajatele, huvilistele), sellised programmid ei pruugi sobida just Teile.

Soovitame teha koostööd treeneritega, kes omavad vastavad kvalifikatsiooni. Kui treener tunneb Teid ja jälgib Teie arengut, siis tema poolt antud soovitused ja koostatud treeningprogrammid on palju efektiivsemad kui need mida Te leiate internetis.

ÜLES