UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Eestlased MM-l. 5. päev kodus

/ / Blogi
Nüüd kui võistlus on läbi ja kõik emotsioonid ja õnnitlused läbi elatud, saan kokku võtta Prahas toimuvat. See oli minu esimene kord võistelda sisesõudmise MMil. Olgu öeldud, et kohapeal tekkis väike segadus võistluse formaadi osas, sest esmakordselt rahvusvaheline sõudeliit korraldas kaks tiitlivõistlust ühe võistluse raames. Nimelt peeti arvestust nii MM tiitli, kui ka EM tiitli nimel.

Oma ettevalmistust alustasin juba suvel, ning suures osas kulges ettevalmistus plaanipäraselt. Suuremad tagasilöögid tervisega saabusid jaanuaris, kuid tagantjärgi tundub, et olin sügisega piisava põhja alla saanud heade tulemuste saavutamiseks. Ja eks võistlusmomendil suutsin käivitada oma sisemised energiavarud ning tahtejõu najal meistritiitlid koju tuua.

Korraldaja kohapealne segadus andis peale esimese päeva võitu mulle Maailmameistrivõistluste tiitli, teisel päeval võidutsedes sain juba nii MM kulla kui ka EM kulla. Tagantjärgi korraldajad andsid ka esimese päeva eest Euroopa Meistrivõistluste kuldse medali minu kätte. Arvan, et segadus tekkis sellepärast, et ma olin üks esimestest sportlastest, kes medali võitis ja nad tol hetkel veel täpselt ei teadnud, kuidas see arvestus välja kujuneb.

Edaspidiselt said kõik võistlejad enda võidetud medalid autasustamistel kätte. Üleüldse sai Eesti koondis kokku 5 kulda, 4 hõbedat ja 1 pronksi maailmameistrivõistlustelt ning 7 kulda ja 3 hõbedat Euroopa Meistrivõistlustelt. Kokku said eestlased 2024. aasta sisesõudmise MM-lt ja EM-lt 20 medalit.

Kindlasti andis võistlusteks valmistumine ja seal osalemine meeletu kogemuse, mille saan oma järgmistesse treeningutesse kaasa võtta. Kui piisavalt uskuda ja targalt treenida, on kõik võimalik!

ÜLES