UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Täna seitse kuud tagasi kuulsin esmakordselt miljonmeetri sõidust

/ / Blogi
Täna seitse kuud tagasi kuulsin esmakordselt miljonmeetri sõidust: treener Rait Merisaar saatis mulle 22. novembri õhtul e-kirja koos põneva jutuga sellest, kuidas David Plumb tuhande kilomeetri maailmarekordi püstitas.

Saavutus tundus minu silmis tol hetkel ulmeline ning esialgu ma selle ettevõtmisega kuidagi ei samastunud. Et aga jutt ise oli kirjutatud huvitavalt ning kaasahaaravalt, siis lugesin seda õige mitu korda ja lõpuks hakkasin siiski mõtlema, kas ehk mina ise samuti ei võiks niisugust sõitu ette võtta.

Osalesin parasjagu virtuaalsel Crazy Bear Challenge’il, mis kestis läbi novembri ja detsembri ning mille eesmärgiks oli läbida 30 poolmaratoni 44 päevaga. Detsembri alguses oli poolmaratonide hullus juba niipalju süvenenud, et paar poolmaratoni päevas tundus tavaline ja tekkis idee sõita kogu päev varahommikust õhtuni. Mõeldud, tehtud – ideega tuli kaasa ka Markel Pärnsalu ja otsustasime 2. detsembril kella viiest hommikul alustada poolmaratonide sarja. Minu tolle päeva tulemuseks kujunes kaheksa poolmaratoni.

See sõit oli igati õpetlik, kuna eelnevalt polnud mul kuigipalju ultrasõudmise kogemust ja pauside, mahasõidu, taastumise ning muude pingutusega seotud iseärasuste vallas oli organismil üllatusi palju varuks. Tegin enda jaoks selle kogemuse põhjal märkmeid ja ammutasin ka veidi raamatutarkust lisaks. Jaanuaris oli juba kujunenud teadmine, et tahan esimesel võimalusel läbida ergomeetril individuaalse tuhat kilomeetrit. Vaja oli planeerida selle tarbeks puhkus ja asuda tegema sõidu ettevalmistusi.

Peaproovi sain teha jaanuaris 2018 Virtual Team Challenge’i näol, sõites kuu jooksul üle tuhande kilomeetri ning järgnevalt sisuliselt kogu veebruar oli seejärel taastumise ning sõiduplaani timmimise aeg. Juba 8. märtsil oli sõiduplaan viie minuti täpsusega lõplikult valmis ning alustasin konkreetsemat valmistumist – mõned pikemad sõidupäevad, vajaliku täiendava treeningvarustuse jm soetamine, aga eelkõige vaimne vormi viimine.

Minu jaoks oli selle pingutuse näol tegemist esmalt motivatsiooni- ja distsipliiniharjutusega. Kuidas tuhande kilomeetri sõit kulges, sellest olen juba mitut puhku pikemalt rääkinud. Taastumise osas saan praegu ehk siis 2,5 kuud peale sõitu öelda, et liigselt kontimurdev sõit kokkuvõttes ei olnud ning senise taastumise põhjal võin isegi kujutleda kunagi veel sarnase sõidu sooritamist.

ÜLES