UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

“I Love Music” laulis 70-tel aastatel selle aja kultusbänd O´Jays. Inimesed armastavad muusikat ka praegusel ajal ja armastasid aegadel, kui veel ei olnud muusika mängijaid ja korralike muusika instrumente.

Muusika mängib suurt rolli meie elus, muusikat kuulatakse puhkamisel, tööajal, reisimisel, autoga sõitmisel ja viimasel ajal on muutunud laialt levinud harjumuseks muusika kuulamine sportimise ajal.

Muusika motiveerib ja inspireerib.

Paljud tuntud meditsiini tegelased vaatlesid muusikat kui efektiivset mõjutamise vahendit inimeste tujule ja psüühilisele seisundile. Mitmed eksperimendid näitasid, et spordis kasutatav muusika tõstab lihaste töövõimet ja ajutiselt võib likvideerida lihaste kurnatust.

Läbiviidud uuringutest on leitud, et harjutuste tempo sünkroniseerimine muusika rütmiga suurendab vastupidavust ja vähendab hapniku vajadust organismis sportimise ajal. Sportlased, kes kuulavad muusikat saavad taluda kauem füüsilisi koormusi ja väsivad vähem. Samuti lisab rütmiline ja energiline muusika treeningutesse värvust ja värskust.

Taastumise kiirendaja

On teada, et muusika kuulamine peale treeningut kiirendab taastumise protsessi ja mõjub füüsiliselt väsinud organismile rahustavalt ja positiivselt. Taastumise ajal soovitatakse kuulata rahuliku ja meloodilist muusikat stiilis “Enigma – The Voice from Enigma”.

Sõudespinningus kasutatakse palju erinevat muusikat, mis mängib terve treeningu aja. Soojenduse ajal kasutatakse energilist ja keskmise kiirusega muusikat, põhitreeningus kasutatakse rütmilist ja kiiret muusikat ning venitamise ajal kasutatakse mõnusat ja rahuliku muusikat.

Tõstab töö- ja sooritusvõimet

Treeningprogrammide koostamisel lähtutakse kõigepealt sõudmise õpetamise metoodikast ja juba seejärel valitakse koostatud programmile sobiv muusika. Muusikat valitakse sõudmise tempode järgi ja töödeldakse kasutades professionaalset tarkvara. Suurt tähtsust omab muusika üldine kõla ja selle mõju inimese tujule.

Meie poolt kasutatav muusika tõstab treenijal töövõimet ja motivatsiooni. Meie kasutame oma treeningute läbiviimisel ka välismaa sõudespinningu treenerite poolt koostatud programme, näiteks on meie fonoteegis Itaalia treeneri Franceska Prolli poolt koostatud treeningud.

ÜLES