UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Tuleval laupäeval selgitatakse välja Eesti meistrid pikamaa distantsil

/ / Uudised
Traditsiooniliselt Viljandis toimuval sisesõudmise jõuproovil selgitatakse välja 24. novembril Eesti meistrid pikamaa distantsil. Mõõtu võetakse 6000m ja 3000m distantsidel ja medaleid jagatakse 24 võistlusklassis. Võistlusjuhendi järgi antakse esimene start kell 11:00. Võistlus toimub Viljandi Spordihoones aadressiga Vaksali 4, Viljandi.

2018./2019. hooaja sisesõudesarjas on uuendusena sisse viidud kaks muudatust. Juurde on tekkinud nii meeste kui naiste 70+ vanusekategooria ja tänavu saavad parasportlased võistelda kahes parasportlastele mõeldud kategoorias. Kategoorias PR1 ja PR2 saavad võistelda parasportlased, kes jalgu kasutada ei saa ja vajavad spetsiaalset liikumatut (fikseeritud) pinki ja kategoorias PR3 saavad osa võtta sportlased, kes saavad kasutada jalgu.

Distantside osas muudatusi ei ole toimunud ja võidusõit toimub 6000m distantsil, ainult parasportlased ja C vanusegrupi sportlased läbivad aja peale 3000m. Sisesõudesarja I etapile registreerimine lõpeb 21. novembril kell 24:00. Registreerimine võistlusele käib läbi Sõudespinning.ee kodulehe või läbi enda sõudeklubi.

Kuna sisesõudesarja kõik neli etappi kuuluvad koondisse valimise süsteemi peavad etappidest osa võtma kõik koondistesse pürgivad sportlased. Starti peaks ilmuma terve Eesti sõudeparemik, eesotsast Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaur Kuslap, Kaspar Taimsoo, Andrei Jämsä ja teised tugevad sportlased.

Eelmise aasta võitja Allar Raja tegi tugevat treeninglaagri kui ladus põhja tugevate ja pikkade rattatreeningutega.

“Eks näis, kas õnnestub võitu kaitsta aga eesmärk on see küll. Olen saanud kaks nädalat väga hästi harjutada, nädal Eestis ja nädal Gironas, mis teeb keskmiselt 21h nädalas. Giron peamiselt ratta aga maastik on erinevalt Eestist külluslik oma pikkade mäkkeronimistega pikemad kestavad üle 1h järjest. Jalgadele on olnud laager väga tõhus ja eks näis, kas annab ka efekti. Suureks plussiks on olnud sparringupartner minu vend Aigar, kes tunneb Girona ümbrust ja parimaid rattaradasid hästi ning hoiab keskmist kiirust heal tasemel. Keskmine treening on ca 3-4,5h pikk ja tõusumeetreid koguneb 1500m kanti.” – rääkis veel Hispaanias viibiv Allar Raja.

Kärolyn Mäesaar, kes eelmisel aastal esmakordselt võidutses naiste absoluutses arvestuses vastas küsimusele, kas eesmärk on võita ka sel aastal selliselt: “Muidugi olen ma enda jaoks selgeks mõelnud, mida ma sinna püüdma lähen aga kas võidan ka sel aastal, on veel vara öelda. Konkurents on tugev ja sõit tuleb kindlasti tihe ja midagi niisama ära ei anta, aga hetkel väga raske kedagi nimeliselt välja tuua, sest nüüd on naiste klassis nii vanad olijad kui ka uued tulijad. Kunagi ei tea, kes üllatada võib. Kindlasti lähen isikliku rekordi peale välja, tunnen, et vorm on hea ning seda näitavad ka viimased treeningud.”

Kindlasti jagub põnevust igasse sõitu ja just 6km distants näitab sportlaste treenitust ja potentsiaali tulevikuks. Sõudeliit ja sisesõudesarja korraldjad ootavad aktiivset osalemist nii sportlaste kui ka kaasaelajate poolt.

Registreeru sisesõudesarja I etapile | sarja I etapi eelmise aasta tulemused
ÜLES