UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Sir Bradley Wiggins debüteeris sisesõudmises

/ / Uudised
Olümpiamängudelt 8 medalit võitnud Sir Bradley Wiggins mõtleb tõsiselt järgmistele olümpiamängudele. Jalgratturi karjääri 2016. aastal lõpetanud viiekordne olümpiavõitja pöördus tagasi spordi juurde 37-aastaselt, sel korral sõudjana. Esialgselt soovis Wiggins viia ennast heasse füüsilisse vormi sisesõudmisega ja pärissõudmise juurde pöörduda alles siis, kui esialgne eesmärk saab saavutatud.

Tegeliku tõuke taas sihipärasele treenimisele andis mehele ülekaalulisus. Kunagi kaalus ta 69 kg, kuid oma praegust kehakaalu ei ole ta avaldanud, piltide järgi tundub 1.90m pikkusel mehel olevat vähemalt 100kg.

Oma esimese debüüdi sõudjana tegi endine jalgrattur Inglismaa meistrivõistlustel, kus saavutas 21. koha. 6:22,5-ga 2km distantsi läbinud britt oli peale sõitu nördinud, kuna esimene võistlus ebaõnnestus täielikult. Enne sõidu algust oli plaan läbida olümpiadistants ajaga 6:05.

Stardis peale 6 tõmmet ajas sportlase segadusse võistluse kommentaator, kes oma jutus kasutas sõna valestart. Nii sai Wiggins aru, et toimus valestart ja jäi peaaegu seisma. Nähes, et kõik teised võistlejad sõuavad edasi jätkas ta oma sõitu.

Kuigi esimene 500m oli Wigginsil kõige kiirem arvas ta, et just see lapselik eksimus esimeses veerandis nurjas seatud eesmärgini jõudmise. Iga veerandiga kiirus langes ja ka tempo kukkus 35-st 29-ni. Sõidu esimese veerandi läbis ta 1:31,5-ga, teise 1:33,7, kolmanda 1:37,2 ja viimase 1:40,1-ga.

Vaatamata ebaõnnestunud sõidule, ei mata Wiggins plaani pääseda Tokyo 2020 olümpiamängudele Inglismaa kaheksapaadi koosseisus maha. Igaljuhul on sellist “totaalset muutumist” põnev jälgida ning loodame kuulda nüüdsest siis sõudjast Sir Bradley Marc Wigginsist mõndagi.

BIRC 2017 kõik tulemused | BIRC võistluse koduleht
ÜLES