UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Sõudeergomeeter Uganda moodi

/ / Uudised
Kuigi sõudmine on  eelkõige veespordiala, on ülemaailmselt palju spordiharrastajaid avastanud enda jaoks ka sõudmise kuival maal. Katsetusi on tehtud väga mitmesuguste trenažööridega, kuid rahva südamed on võitnud tootja Concept2 poolt loodud sõudeergomeeter. Mis saab aga siis, kui purunematuks peetud masin siiski laguneb?
[rev_slider uganda]

Sellises olukorras võttiski Uganda pealinnas Kampalas töötav rahvusvahelise sõudeliidu FISA  kohtunik ja treener Onyango Samuel nõuks ehitada enda versioon masinast – loodusesõbraliku, puidust ergomeetri. „Meie ainuke Concept2 läks katki,“ ütles Onyango ja lisas, et treeninguteks on neil sõudeergomeeter väga vajalik vahend. Samuti kurtis mees masinate puuduse üle kogu Ugandas. „Enne kui puidust ergomeeter valmis sai, oligi meil kasutada ainult üks Concept2 ja selle põhjal panime kokku ka enda uue“.

„Eelkõige kasutame uut ergomeetrit treeninguteks. Samuti näitame selle peal algajatele ette olulisi nüansse, mida ka vee peal tuleb jälgida.“ Uue masina ehitamine sai alguse joonistest paberil ja väikesest paberist maketist. Selline „hädaolukorra“ lahendamine näitab veelkord sõudjate leidlikkust – „Kui mujalt ei saanud, ehitasime ise!“

ÜLES