UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Alfal osaleb mullu Endreksoni edestanud soomlane

/ / Uudised
Eelmisel aastal Alfa sisesõudmise võistlusel esmakordselt Tõnu Endreksoni edestanud soomlane Joel Naukkarinen tuleb sel aastal tiitlit kaitsma. Põhjanaabrite vägilasel on plaanis rünnata ka maailmarekordit 1000m distantsil.

Eeloleval laupäeval, 28. jaanuaril, Tallinnas toimuval rahvusvahelisel sisesõudmise võistlusel, näeb kõige põnevamat heitlust eliit meeste finaalis. Starti tulevad Rio olümpiamängude medalistid neljapaadis, mitmed lootustandvad nooremad koondislased ning tugevad konkurendid välismaalt.

Joel Naukkarinen’ile on Alfa võistlus testvõistlus enne Bostonis (12.02) toimuvat mitteametliku maailmameistrivõistlust. “Ma tulen Alfale näitama head tulemust, mul oli isegi peas mõte rünnata sellel distantsil maailmarekordit. Kahjuks eelmisel nädalal murdis mind gripp ja arvan, et lükkan maailmarekordi plaani 2018 aastasse. Isikliku rekordit aga ründan kindlasti.” – rääkis Joel Alfa plaanidest Sõudespinning.ee-le.

Enda head vormi on näidanud Telia sisesõudesarja etappidel Allar Raja, edestades veenvalt ja väga kindlalt kõiki konkurente. See näitab, et eelmise aasta kolmas mees Raja sekkub võitlusse kõrgematele kohtadele ka sel korral.

Taas A-koondisega liitunud ja mitmeid treeninglaagreid teinud Joosep Laos, teeb ettevalmistusi Alfaks koormuste vähendamisega ja treeningutel intensiivsuse tõstmisega. “Ma tahaks üle mitme aasta sõita taas enda uut isikliku rekordi, hetkeline vorm peaks seda lubama. Ootan põnevusega starti” – rääkis Pärnu Kalevi sõudja Joosep Laos.

Geir Suursild – “Olen suutnud haigustest ja vigastustest hoiduda, tehtud testide põhjal tundub vorm olema väga hea. Loodan isikliku teha, oleks aeg murda 2:50 piiri. Siiski Alfa on minu jaoks pigem testvõistlus, põhiettevalmistus käib Eesti meistrivõistlusteks, mis toimub 4. märtsil Narvas”.

Tagasihoidlikuma eesmärgiga tuleb starti ka Kaspar Taimsoo, kes ütles, et tema põhieesmärk on pääseda 16 parema sekka ehk finaali. Kas see on konkurentide eksitamine või hetkelise hea vormi salastamine näitab juba võistlus. Neljapaadi neljas mees Andrei Jämsä võitlusse ei sekku, kuna viibib treeninglaagris Sevillas, kus kogub ühepaadiga sõudes treeningkilomeetreid vee peal.

Mida suudab alati võimas olnud Tõnu Endrekson?

Alfa võistluse koduleht | Võta ka Sina Alfa võistlusest osa
ÜLES