UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Selgusid Laagri Kooli kiireimad paadimehed

/ / Uudised

Alates aastast 2015 on Laagri Koolis toimunud sisesõudmise võistlus „Laagri Kooli Paadimees“. Võistluse käigus selgitati välja iga lennu kõige kiiremad sõudjad. Novembrikuu 17. kuupäeval oli Laagri Kooli aula täitunud sõudeergomeetrite ja õpilastega. Terve nädala jooksul harjutasid õpilased kehalise kasvatuse tundides sõudmist ja selgitasid välja iga klassi kõige kiirema tüdruku ja poisi.

Reedel leidis aulas aset sõudmise finaal. Üksteisega võtsid mõõtu iga lennu parimad. 1.-4. klassi õpilased panid end proovile 250 meetrisel distantsil ja 5.-9. klassi esindajad läbisid sõudeergomeetril 500 meetrit. Klassi esindajatele olid plakatitega kaasa tulnud elama klassikaaslased ja õpetajad. Võitlus käis Laagri Kooli Paadimehe tiitli nimel ja ka Möldre maja õpilased olid tulnud enda taset näitama.

Avasõnadeks anti mikrofon Laagri Kooli direktori Toomas Artma kätte ja stardipauk võis kõlada. Võistluspäev sai alguse kõige nooremast vanuseklassist. Sõudeergomeetritele istusid esimeste klasside tüdrukud, keda oli kokku üheksa. Kõik konkurendid jättis selja taha 1. b klassi õpilane Saara Süld ajaga 1:18.9. Tüdrukud tegid masinad soojaks ja andsid võimaluse poistel end proovile panna. 1.d klassi esindaja Johann Markus Tammann edestas konkurente ajaga 1:21.4.

Ronald Priimägi, kes esindas 5.d klassi, on esikoha võitnud juba viis aastat järjest ja ka seekord ei andnud ta teistele võimalustki. Päeva parimat tüdrukute aega näitas 500 meetrilisel distantsil Mirtel Lember, kes lõpetas tulemusega 1:46.2. Poiste hulgast oli võistluse kõige kiirem 8. klasside lennust Jasper Joosep ajaga 1:32.9. Finaalides startis kokku 136 õpilast. Konkurents oli tihe ja võistlejad pingutasid tugevalt. Indu andis juurde väga elav ja valjuhäälne publik.

Kaasõpilased olid valmistanud plakateid, laulsid ja hõikusid, et enne lõppu hoog ei raugeks. Aulas oli tõeline võistluste melu ja parimad said välja selgitatud. Nüüd jääb üle oodata vaid järgmise aasta jõuproovi.

ÜLES