UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Maratonivõistlus lõppes maailmarekordiga

/ / Uudised
Saime mõnda aega olla rahulikud ja tundus, et kõik maailmarekordid, mida oli võimalik püstitada, said püstitatud ning nüüd võib treenimist nautida. Treenimist tuleb alati nautida, aga vahepeal peab tegema väga raskeid treeninguid, et saavutada seda, mida pole varem suutnud teha.

Maismaa Sõudemaratoni ajaloos on nüüd püstitatud kaks maailma tippmarki. Mõned aastat tagasi sai Tiina Kapten Türil peetud võistlusel sellega hakkama ja nüüd suutis ta seda teha taas. Tänavusel maratonil võttis Tiina eesmärgiks sõita üle tulemuse, mida oli pikalt enda nimel hoidnud tšehhitar Pavlína Procházková ajaga 3.18.46,0.

Vanuseklass 40-49a ja siinidel Concept2 sõudeergomeeter, on see milles arvestamist peetakse. Muidugi peab olema sõidetud distant täpselt 42195m ja tulemus, kasvõi sekund alla kehtivat maailmarekordit. Maismaa Sõudemaratonil läbis Tiina distantsi 2.58.36,5ga ja see on tulemus, mis nüüd ilutseb maailmarekordite edetabelis.

[rev_slider slider8]

Tiina Kapten kirjutab oma spordiblogis – “Statistika huvides lugesin oma varasemad ka kokku ja oskan nüüd jälle vastata teie küsimusele, et palju mul neid siis ka on… Sertifikaate, mis kinnitavad rekordi püstitamist on mul nüüd 15, neist 11 individuaalset (1000m, 2x 6000m, 10000m, 2x21097m, 2x42195m, 100km & 24h & longest continual), 3 segatandemit Aivariga (100km, 24h ja longest continual) ja üks suur võistkond Briti tublide naistega (100km). Praegusel hetkel kehtivaid rekordeid on aga palju vähem…vaid 6. (42195 slides, 100km, 24h, 24h mix-tandem, longest continual mix-tandem & 100km big team)”.

Plaanide järgi proovib Tiina uut maailmarekordi rünnata juba 6. jaanuaril, kus Reti Joandiga sõidetakse tandemis 24h. Üritus on ametlikult välja kuulutatud ja seekord lisaks suurele maailmarekordi katsele teeb Eestimaa rahvast suure sõidu sõudeergomeetritel. Tiina ja Retiga sõidetakse 24h suurte tiimidena nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja ka Narvas. Kui kõik õnnestub siis saame hakkama omaette rekordiga.

Üritusest võib osa võtta igaüks, kes soovib. Selleks on vaja ennast üritusele kirja panna ja tulla valitud kellaajal kohale ja teha oma panus. Kõik on oodatud.

Maismaa Sõudemaratoni leht | Pane ennast kirja 24h sõidule
ÜLES