UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Mahe Drysdale versus Damir Martin

/ / Uudised
Uus Meremaa sõudja Mahe Drysdale ja horvaat Damir Martin pakkusid Rio Olümpiamängudel vaieldamatult meeste ühepaatide finaalis kõige pingelisema võitluse kuldmedali eest. Ülitäpne ajavõtt ei suutnud võitjat välja selgitada. Kasutusele võeti fotofiniši pilt.

Kuldmedaliga sõitis koju Mahe, Damir oli ka hõbemedaliga väga õnnelik. Hiljaaegu toimunud televisiooni saates korraldati 500-meetriline jõuproov samade meeste vahel. Mõlemad kasutavad sõudeergomeetrit treeningutel ja kuuluvad enda isiklikete rekorditega maailmaparemiku hulka.

Esimestel 150 meetril olid mõlema virtuaalsed paadid võrdsed ja tundus, et ka sel korral toimub sama, mis oli Rios. Poolel maal hakkas Mahe jõudsalt Damiri paadist ette libisema ja nii võidutses ka sprindis Mahe Drysdale. Finišis oli meestel vahe 6 meetrit ja tulemusteks vastavalt 1:20,3 ja 1:20,8.

Alexander Mahé Owens Drysdale, kelle hüüdnimi on “Vanaisa”, on 38-aastane tippsõudja, kes on 201 cm pikk ja võistlushooajal kaalub 100 kg (väljaspool hooaega kaalub ta 118kg). Kuigi Mahe elab ja esindab Uus Meremaad on ta sündinud hoopis Austraalias. Londoni 2012. aasta olümpiamängudelt võitis ta kulla ning on võitnud hulgaliselt maailmakarika etappe ühepaadil. Ühtlasi on tegu viiekordse maailmameistriga ühepaadis.

Mahe endast – “Ma elan koos oma abikaasa Juliette’i, tütre Brontega, koerte Oslo ja Dashaga. Lisaks neile on mul siga, kuus lehma, neli kana ja kaks kassi – Sahara ja Taz. Ma treenin koos Uus Meremaa meeskonnaga Karapiro järvel, mis asub umbes 10 minuti sõidu kaugusel kodust.”

Damir Martin on 28-aastane professionaalne sõudja, kes on 187 cm pikk ja kaalub 95 kg. Londoni olümpiamängudel võistles Damir paarisaeru neljapaadis, kus võideti hõbemedal. Mees on ka mitmekordne maailmameister ja maailmakarika etapide võitja neljapaadis.

Sõudeergomeetril on Damir 2015. aasta detsembris sõitnud 6 kilomeetris välja nii hea tulemuse nagu 18:22,9. See teeb keskmiseks kiiruseks 1:31,9/500m. Distantsi keskmiseks tempoks oli sellel sõidul 30 tõmmet minutis.

RIO 2016 OM meeste üheste finaali video | 500m 1 minutiga ja 12 sekundiga
ÜLES