UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

500 meetrit sõudeergomeetril 1.14,8-ga!

/ / Uudised
Mõnda aega tagasi tundsid rõõmu meie naabrid ja head sisesõudmise sõbrad soomlased uue riigi rekordi üle. Rio 2016 projektis osalev Joel Naukkarinen püstitas 500m distantsil uue Soome rekordi. Vägevate jõunäitajatega pärissõudja valmistub oma paarimehega olümpiamängudeks üksikaeru kahepaadil.

Tavalises fitnessklubis oli Joelil valmis pandud meie lemmik treeningvahend sõudeergomeeter Concept2, kus sündiski uus rekord. Ürituse jälgimiseks oli kogunenud rohkelt pealtvaatajaid ja kaasaelajaid. Sõitu jäädvustati igalt nurgalt ja Joeli superesitust võib näha ka selle uudise lugejad. Sõudespinning.ee õnnitleb omalt poolt Soomet uue rekordi puhul ja soovib Joelile edukat ettevalmistust olümpiamängudeks. Kuidas on aga lood Eestis? Kes on meil välja sõitnud kiireima aja?

Kahjuks ei ole Eestis ametliku 500m reitingu pidajat ja keegi ei tea mis on selle tõeliselt sprintliku distantsi Eesti rekord. Näiteks on meie neljapaadi mehed Kaspar Taimsoo ja Allar Raja selle vahemaa läbinud tulemustega vastavalt 1.16,7 ja 1,17,2. Allari tulemus on sõidetud välja 2007. aasta Honda Jõuluturniiril ja siis jäi ta üllatuslikult alla Margus Hundile, kelle aeg oli 1.16,9. 2007. aasta Jõuluturniiril teine kettaheitja Märt Israel jättis samuti Allari teisele kohale näidates tulemust 1.16,7.

Teistest Eesti spordialade tegijatest on 500m distantsi läbinud näiteks maadleja Heiki Nabi 1.28,4-ga, endine profijalgrattur Jaan Kirsipuu 1.35,6-ga, kulturist Ott Kiivikas 1.22,8-ga, rammumees Andrus Murumets 1.20-ga, teise staarkulturisti Argo Aderi parim tulemus oli 1.21,1.

Eesti edukam naissõudja Kaisa Pajusalu, kes on võitnud Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali, tema parim tulemus on 1.32,8. Viimaste aastate sisesõudmise harrastajate paremikku kuulunud Indrek Vait’i ja Kaido Ruuli kiiremad sõidud olid aegadega 1.21,1 ja 1.19,4. Selle loo autori parim tulemus on sõidetud Varbla lahtistel meistrivõistlustel ja siis fikseeris sõudeergomeeter tema ajaks 1.27,9.

Eesti kõigi aegade edukaim meessõudja, väsimatu igiliikur, Jüri Jaanson mäletab, et kunagi ammu oli ta treeningul sõitnud 500m ajaks 1.16,5! Sõidetud oli see tulemus veel sellel vanal Concept2 sõudeergomeetril, mis oli 1987. aastal Moskvast Eestisse toodud just talle võistlusteks ettevalmistumiseks. Ametlikult pole sellisel distantsil Jüri kunagi võistlusel osalenud ja ei pea sprindi tulemust pärissõudjatele oluliseks näitajaks.

Mis aja aga on välja sõitnud läbiaegade parim Eesti sõudeergomeetri tõmbaja ja mitmel korral Alfa võistluse võitnud Tõnu Endrekson? Kas on tema tulemus parem, kui Märt Israeli või Jüri Jaansoni tulemus? Huvitav! Otsime sellele küsimusele vastuse ja kindlasti saavad seda teada ka Sõudespinning.ee uudiste lugejad.

ÜLES