UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Palju on 18×7? 126! Õige võid sõudma minna

/ / Uudised
Juba kolmandat päeva Tallinna Sõudeklubi ruumides töötab vahet pidamata üks sõudeergomeeter. Masin on töös nii päeval, kui öösel. Kaks meest Rait Merisaar ja Rainer Saad ei anna ööpäevaringselt sõudeergomeetrile rahu. Seda kõike uue maailmarekordi nimel.

Esimeseks eesmärgiks on seatud 1000 000 meetri (1000km) maailmarekord, kui see saab löödud siis otsustatakse, kas rünnatakse ka teist maailmarekordit pikimas sõidus. Loo kirjutamise ajal on esimese eesmärgi saavutamiseni jäänud natukene üle 315 kilomeetri. 685 km on sõidetud, mis ilmselgelt on ulme!

Raskemad hetked meeste sõnul on öösiti, sest kolme päeva jooksul said mehed magada umbes 5-6 tundi kumbki. Liikumise kiirus langeb, aga varu on nii suur, et paanikaks pole põhjust. Tänu headele inimestele saavad Rait ja Rainer hästi toituda ja kaasa aitavad sponsorite käest saadud toidulisandid.

Kui mehed sõitu alustasid oli Rait’i kehakaal 88,8kg. 54 tunni möödudes 86,3kg. Raineri kehakaal sõidu alguses oli 86,9kg ja nüüd on 86,3kg. Kiirelt uurides Raineri pulsikella saime niipalju informatsiooni, et viimase 20 tunni jooksul on ta kulutanud sõidule üle 12 000 kcal!

Põnevat toimub siin iga tund. Vahepeal saime osaleda inimese elu päästmises. Aknast nägime, et üks härrasmees vajus Harku järvel läbi jää. Kiire reageerimisega saime päästeameti professionaalid kohale kutsutud ja nii sai üks inimelu päästetud.

Väga paljud sõbrad on kohapeal mehi toetamas känud. Päeval astusid läbi ka tippsõudjad Kaspar Taimsoo, Allar Raja ja Sten-Erik Anderson. Sõitu jälgivad läbi interneti suure huviga praegused maailmarekordi omanikud Inglismaalt. Kohalpeal on käinud ajakirjanduse esindajad ja esimesed kajastused sõidust avaldatud.

Heategevusest rääkides, siis on Tallinna sõudespordi toetanud juba mitmed isikud. Populaarsem summa mida annetakse on 1% vajaminevast summast, see on 51€ ja 10 senti. Täname toetajaid ja loodame, et Teie abiga saame Tallinna Sõudeklubile soetada uue paadi ja uued aerud.

ÜLES