UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Mida sina jõuad oma elus teha 3,5 päevaga?

/ / Uudised
Huvitav küsimus, 3,5 päeva- see on ju rohkem kui pool töönädalast. Kindlasti heal töökohal töötav inimene võib selle ajaga tööl käies teenida palju raha. Tallinna Pelgulinna Sünnitusmajas võib selle ajaga sündida kümneid lapsi, kellest tulevikus võivad saada olümpiasportlased. Maailma kõige kiirem superauto Bugatti Veyron võib selle ajaga läbida täiskiirusel 36204 km. 

Mida suudavad selle ajaga teha Rait Merisaar ja Rainer Saad? Rait on pool oma elust tegelenud Pärnus sõudespordiga, võitnud mitmeid medalid Eesti Meistrivõistlustelt ja esindanud rahvuskoondist rahvusvahelistel regattidel. Viimasel ajal on 20- aastane sportlane pühendanud ultradistantsidele ja vahetanud sõudmise sisesõudmise vastu. Tema nimel on kaks maailmarekordit ja ta on aktiivne Sõudespinning.ee uudiste toimetaja.

Rainer Saad ei ole nooruses sõudmisega tegelenud, küll on ta aga olnud aktiivne spordihuviline ja sisesõudmist harrastab ta viimased 3 aastat. Head õpetajad ja julgus küsida nõu spetsialistidelt aitasid tal kiirelt heasse vormi jõuda ja võidelda EMT sõudesarjas poodiumikohtade eest.

Mida nad siis peavad selle ajaga jõudma teha? Vastus on tegelikult lihtne. Need kaks meest peavad tegema absoluutse maailmarekordi. Esitasime neile mõned küsimused, et saada teada kas neile läheb vaja, meie kui kaasaelajate abi, sellel hullumeelsel üritusel.

Rait, kas oled sa selleks hullumeelseks sõiduks valmis?

Minu ettevalmistus on olnud nii hea, et võiksin juba kohe pihta hakata. Samas on see üritus oma mastaabilt nii suur, et loomulikult tunnen ka hirmu. Kui ultrasõudmine minu jaoks alguse sai, kartsin ma 100 km distantsi, seejärel 24 tunni läbimist – nüüd tunduvad need juba „standardina“. Ehk läheb kõik hästi ja varsti on ka tuhat kilomeetrit „igapäevane tavaline“ distants.

Tunned hirmu?! Aga mida sind kõige rohkem hirmutab?

Kardan, et üks kolmest masinast ütleb üles. Kas mina, Rainer või sõudeergomeeter. Tartus ühel treeningul õnnestus jalatugi masina küljest lahti „astuda“, samamoodi olen näinud hirmsaid pilte, kuidas kett võib küljest ära tulla. Kõige labasem oleks, kui monitor hakkaks jupsima. Praegused hirmud on eelkõige seotud just selliste meist mitte nii väga olenevate asjadega. Seda hirmu vist pole, et saali saame kasutada ainult 5 päeva aga isu sõita kestaks kauem? :)

Mida sa kavatsed teha siis kui sõudeergomeetril sõuab Rainer?

Sel ajal, kui ma masina peal olema ei pea kavatsen ma täiel rinnal nautida puhkust ja söömist. Sel ajal on ka telekat mugavam vaadata ja Facebookis välismaa sõudespinneritele hirmutavat infot anda – et enesetunne on ikka veel 5+ ja keskmine kiirus oodatust parem. Loodan läbi sotsiaalvõrgustiku suhelda ka kaasaelajate- ja fännidega, nende toetus annab väga palju energiat.

Rainer see on sinu esimene maailmarekordi katse, kas see õnnestub?

Maailmarekordid peavad tulema, sest oleme mõlemad Raidiga selle nimel kõvasti vaeva näinud ja oma aega pühendanud. Kui ei tule, oleks see meie jaoks läbikukkumine.

Kuidas sa kavatsed toituda need 3 ja rohkem päeva?

Kindlasti üritan toituda võimalikult mitmekülgselt, sest toit on väga tähtis. Energiat ja kaloreid peab olema, mida sõidu ajal kulutada. Meie täpne toidunimekiri veel selgub, aga kindlasti tahaksime organiseerida endale ka kord päevas sooja toitu. Usun, et ka spordilisandid annavad energiat juurde, kuid ainult nende peale lootma ei jää.

Kas kasutate salarelva õnnestumise jaoks?

Meie viimased treeningud ja võistlused on näidanud, et füüsiliselt oleme selleks valmis. Aga tegelikult sõltub väga palju just minu ja Raidi koostööst. Arvan, et see võib olla õnnestumise salarelv. Kui meievaheline klapp nendel päevadel laabub siis on õnnestumise protsent päris kõrge. Salarelvaks võib pidada ka meie kaasaelajaid, ma tean, et neid on meile nendel rasketel päevadel väga vaja.

Mõlemad mehed liiguvad seatud eesmärgi poole väga kindlate ja pikkade sammudega ja meil jääb ainult oodata 5. jaanuari,  kui nad alustavad maailmarekordite ründamist.

Kutsume kõike sisesõudmise sõpru külastama meeste kodulehte, kus ürituse päevadel saab näha ka otsepilti Harku Sõudebaasist, kus üle 3. ja poole päeva ööpäevringselt undab üks väsimatu sõudeergomeeter ja sõuavad kaks väsimatud julget meest.

Külasta “Maailmarekordi projekti 2015” kodulehte ja loe muud põnevat ja huvitavat!

ÜLES