UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

24h sõidul osalejad näitasid suurepärast vormi

/ / Uudised
Selle aasta 24h sõit tõi Klubile Sõudespinning uue maailmarekordi ja uue absoluutse Eesti rekordi. Nimelt suutsid Tiina Kapten ja Aivar Vaus segatandemil üle sõita tol hetkel kehtivat maailmarekordit koguni 42,1 kilomeetriga. Suur segatiim nimega Sõudespinning.ee ja sõbrad parandas Eesti rekordit 24,3 kilomeetriga.

Start anti laupäeva (06.12) hommikul kell 09:00 Tallinna Sõudeklubi treeningsaalis ja lõpetati järgmise päeva samal kellaajal. Tiimide kasutuses oli kaks sõudeergomeetrit Concept2 ja iga tiim pidi vahetustega sõitma ühel masinal. Mõlemad tiimid valmistusid pikalt 24h sõiduks regulaarselt osaledes sõudespinningu treeningutes.

Head füüsilist vormi osalejatel näitasid väga head kiirused kohe sõidu alguses. Nii tandem kui ka segatiim liikusid väga kindlalt ja koostöö oli suurepärane. Igas tõmbes oli näha jõudu ja tahtmist saavutada midagi sellist mida pole kellegil teisel õnnestunud veel saavutada. Kõik sujus suurepäraselt, teineteise toetamine ja usaldamine aitasid igal hetkel.

Ürituse peakorraldaja Aleksei Lipintsov -“Viibisin saalis kõik 24 tundi, ma nägin midagi sellist mida tihti ei näe. Mul tundus, et kõik need inimesed, aga neid oli 38, on suur perekond. Poole sõna pealt saadi teineteisest aru. Ma olen alati rääkinud, et see ei ole lihtsalt võistlus, see on midagi enamat ja ma ei väsi seda kordamast edaspidiselt. Värsket eluenergiat sai kuhjaga juurde”.

Sõidu taktikad olid tiimidel erinevad, tandem sõitis alguses varu sisse ja hoidis vajaliku kiirust. Suur segatiim sõitis tõusvalt ja iga tunniga liikus veel kiiremini. Mõlemad taktikad töötasid suurepäraselt ja saavutatuga jäädi rohkem kui rahule.

24 tunniga sõitsid Tiina Kapten ja Aivar Vaus üle 337 kilomeetri (337 016 meetrit), nende keskmiseks kiiruseks tuli 2.08,2/500m. Just sellised numbrid ilmuvad  lähiajal maailmarekordite reitingusse. Segatiimi tulemuseks oli üle 396 kilomeetri (396 064 meetrit), keskmise kiirusega 1.49,1/500m. Segatiimi poolt läbitud kilomeetrid ilmuvad Eesti reitingus kõrgeimal positsioonil, sest siiani nii palju kilomeetreid pole kellegil Eestis õnnestunud 24 tunniga sõudeergomeetril läbida.

24h sõidul osalejate nimekiri | 24h sõidu suur pildigalerii | toeta sõudesporti Tallinnas

Üritusel oli ka heategevuslik eesmärk ja selle 24 tunni jooksul koguti materiaalseid vahendeid Tallinna Sõudeklubile sõudevarustuse soetamiseks. Tallinna Sõudeklubi hädasti vajab paate ja aere, et noorsportlastel oleks võimalus sõudespordiga Tallinnas tegeleda. Annetusi saab teha ka edaspidiselt ja lisainformatsiooni sellest võib leida 24h sõidu kodulehelt.

24h sõidu toetasid Concept2, Fruit Xpress, Paulig ja Ehitajasass OÜ.

ÜLES