UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

UNESCO tervisepäeva raames toimub Narvas sisesõudmise võistlus

/ / Uudised
8.aprillil 2016 toimub rahvusvahelise UNESCO tervisepäeva raames Narva Soldino Gümnaasiumis põnev võistlus sõudeergomeetritel Conecpt2, mis kannab nime ”Tõmba Kevad”. Nimetatud võistlusel on igal soovijal võimalus ennast proovile panna 500m distantsil. Kavas on ka võistkondlik võistlus.

Sõudmine on olnud Narvas alati populaarne spordiala. Narva tuntuimad sõudjad Leonid Gulov, Andrei Šilin, Igor Kuzmin ja Vladimir Latin on osalenud mitmetel olümpiamängudel, võitnud medaleid maailmameistrivõistlustelt ja saavutanud kõrgeid kohti maailmakarika etapidel.

Aktiivne tegevus käib Narva Sõudebaasis ka täna, kuid ala vastu huvi tundvate  noorte hulk on vähenenud. Sisesõudmis võistluse põhieesmärk on spordiala tutvustamine noortele ja ka täiskasvanutele. Sõudeergomeeter on ideaalne treeningvahend, mis imiteerib vee peal sõudmist ja selle põhiline eelis on, et seda saab treeningvahendiks kasutada aastaringselt ja igas vanuses.

Ergomeetrisõudmist võib kasutada kui eraldi spordi- ja fitnessala. Ergomeetri peal on võimalik teha nii rühma- kui ka individuaaltreeninguid, eesmärgiga tõsta oma vastupidavust ja füüsilist vormi. Suureks plusiks on see, et masinat võivad kasutada nii noored kui ka täiskasvanud sõltumata hetkelisest füüsilisest vormist. Julgelt võib väita, et sõudeergomeeter C2 sobib kõigile.

Eraldi sõudeergomeetri treeningud toimuvad näiteks Tartus, Tallinnas, Türil, Viljandis ja Pärnus. Eestis toimub tihti sõudeergomeetri võistluseid, ja rekordiüritusi, kus eesmärgiks  püstitadai uusi rekordeid. Värskeim maailmarekord on püstitatud 19. detsembril 24h sõidus. Narva linna fitnesklubides on ka olemas sõudeergomeetreid mida võib vabalt kasutada treeninguteks.

Tõmba Kevad” võistlus annab igaühele võimaluse ennast nimetatud treeningvahendil proovile panna ja läbi selle aru saada kui efektiivne ja kasulik see on. Kohal viibivad tippsõudjad õpetavad õiget sõudetehnikat ja annavad soovitusi  sõudeergomeetril treenimiseks.

Võistluse korraldajad kutsuvad kõiki, ka väljaspool Narva linna, võistlusel osalema, sest liikumine on see mis teeb inimese ilusaks. Esialgselt liigume koos Ülemaailmse UNESCO tervispäeva raames, seejärel liigume koos sõprade, tuttavate ja pereliikmetega.

“Tõmba Kevad” võistluse leht FB-s | “Tõmba Kevad” võistluse juhend
ÜLES