UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Ultrasõudja Darlene Brennan – kes, mis, kuidas?

/ / Uudised
Sisesõudjad, kes on osalenud Concept2 Logbooki poolt korraldatud tiimiüritustel, on näinud individuaalarvestuses enamasti esikohal just ühte ja sama nime – Darlene Brennan. Kes aga on see tiimi „Ancients“ ridades rügav vanaproua?

Darlene on endine kontoritöötaja, kes elab abikaasaga Vermontis, USAs. Tõelise sõudmise entusiastina on tal maja mõlema korruse jaoks oma sõudeergomeeter ja lisaks ka Concept2 suusaergomeeter. Tavaliselt sõuab ta päevas 2,5 – 3 tundi, eesmärgiga püsida terve ja hoida fibromüalgiast tingitud valud kontrolli all (tegemist on lihasreumaga, mis väljendub eelkõige lihases esineva valutundega).

71-aastane taimetoitlasest vanaproua ütleb, et tema arstirohtu ei söö – tema rohuks on hoopis sporditegemine ja kiidab ennast olevat elu parimas vormis. Logbooki kuu aega kestvate ultravõistluste ajal tema sõudmisharjumused natuke siiski muutuvad.

Kui on käsil mõni tiimiüritus, algab tema päev juba kell 4:45. Peale tervislikku hommikusööki alustab ta kohe kell 6:00 sõudmisega. Tal on paigas enda päevased eesmärgid, näiteks suuremal osal päevadest viibib ta ergomeetril 7 – 12 tundi. „Mind motiveerib kõige rohkem inimene minu ees ja inimene minu seljataga,“ ütles Darlene ja lisas, et kui ta sõudmisest ära väsib ja enam istuda ei jaksa, läheb ta suusaergomeetrile.

„Sõudmise ajal kuulan ma muusikat, mul on väga lai maitse ja seetõttu on lihtne saada „sõudmistsooni“, vahel kestab see mitu tundi järjest“. Darlene on sõitnud mitu korda päevaga 100 km, ta ütleb, et jagab selle viieks 20 km pikkuseks osaks ja ei mõtle kunagi ette järgmisele lõigule. „Kui sa lõpetad oma esimese 20 km ja mõtled, et sul on vaja veel sõita 80 km, siis oledki juba omadega läbi! Sõudmine, nagu paljud teisedki, on väga psühholoogiline ala.“

Alates 2008 aastast on Darlene osalenud 18 taolisel tiimivõistlusel ja olnud individuaalarvestuses esikohal kaheksal korral. Kusjuures just kaheksal korral on ta läbinud (tavaliselt kuu aega kestva ürituse raames) üle kahe tuhande kilomeetri. Hiljuti sai vanaproua enda nimele ka kaks maailmarekordit: 70-79 vanuseklassi kuuluvate kergekaalunaiste miljoni meetri sõudmise rekord, kus Darlene tulemuseks oli 13 päeva ja 100 km rekord pisut alla 12 tunniga.

Kas võime näha Darlene Brennani nime esikohal ka 15. septembril startinud Fall Team Challengil või suudab keegi lõpuks vanaprouale konkurentsi pakkuda?

Liitu Sõudespinning Estonia tiimiga | logbooki leht
ÜLES