UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Järjekorras juba kuues Maismaa Sõudemaraton

/ / Uudised
Sel aastal toimus Maismaa Sõudemaraton juba kuuendat korda. Tänavu oli võistlus virtuaalne. See andis igale soovijale võimaluse läbida oktoobrikuu viimase nädalavahetuse jooksul distants endale meelepärasel kellaajal ja sobivas kohas. Muutus võistluse formaadi osas tõi välja hulga individuaalseid maratoonareid.

Seekordset maratoni võib pidada individuaalsportlaste aastaks. Paraku ei osalenud võistlusel ühtegi võistkonda. Sellest hoolimata oli väga hea meel tõdeda, et üha enam inimesi pidas jõukohaseks läbida 42195 meetrit sõudeergomeetril üksi. Neliteist inimest suutsid üksinda etteantud distantsi ära sõita.

[rev_slider Maismaa17]

Kõige suurem osavõtjate hulk oli meeste kategoorias. Esikoht läks Tallinnasse Aleksei Lipintsovile, kellel võttis aega maratonisõit 2 tundi 43 minutit ja 59,2 sekundit. Teise koha omanik Peeter Aan läbis distantsi 2 tunni 51 minuti ja 53,9 sekundiga. Temast palju maha ei jäänud Argo Normak, kelle lõpuaeg oli 2 tundi 57 minutit ja 52,2 sekundit.

50+ meeste vanuseklassis osalesid mehed, kellele maratonidistants ei ole võõras. Kogenud meeste hulgast platseerus esimesele kohale Aivar Vaus ajaga 2 tundi 51 minutit ja 05,5 sekundit. Tema järel jõudis finišisse tugeva sõidu teinud Aldur Parts, kellel kulus 3 tundi 06 minutit ja 45,4 sekundit lõpuni sõudmiseks.

Esimest korda Maismaa Sõudemaratoni ajaloos läbiti 42195 meetrit slide’idel. Selle julgustüki võttis ette Tiina Kapten, kes ei leppinud vähemaga, kui uue maailmarekordiga. Tal kulus maratoni läbimiseks vaid 2 tundi 58 minutit ja 36,5 sekundit, millest piisas, et lisada enda nimele järjekordne maailmarekord. Naiste kategoorias osales veel Hanna-Liisa Ennet, kes saavutas teise koha, sõudes 3 tundi 46 minutit ja 44,2 sekundit.

NB! Poodiumi kohtadele jõudnud osalejad saavad enda diplomid allalaadida Maismaa Sõudemaratoni lehel vajutades enda nimele.

Sedapuhku on kuuendale Maismaa Sõudemaratonile joon alla tõmmatud. Järjest enam harrastajaid leiab, et miski ei ole ületamatu – isegi mitte maraton sõudeergomeetril. Tuled tõdeda ka seda, et uued maailmarekordid sünnivad, kui siht on silme ees ja tahe piisavalt tugev.

Maismaa Sõudemaratoni leht | Maratoni edetabel
ÜLES