UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Tuleval laupäeval algab Tour d’ Estonie

/ / Uudised
Selle aasta Tour d’ Estonie algab tuleval laupäeval, 7. juulil, ning toimub juba viiendat aastat järjest. Nende aastate jooksul on tuuril osalenud võistlejad Eestist, Soomest, Iirimaalt, Inglismaalt, Algeeriast, Saksamaalt, Polüneesiast ja Prantsusmaalt.

Esimesel, 2014. aastal, toimunud tuuri läbis kõik 21 etappi 10 osalejat, nendest kaks olid naised. Võidu jättis koju tuuri korraldaja Aleksei Lipintsov. Naiste arvestuses oli parim Tiina Kapten. Järgmisel aastal läks tuuri võit Prantsusmaale, kui Rodriguez Sébastien võidutses 19-minutilise edumaaga Aivar Vausi ees. Parim naine Chloe Saunier läbis 18 etappi. Kokku läbis kõik 21 etapi 6 osalejat.

2016. aasta poodiumikohad läksid Prantsusmaale ja Inglismaale. 16 etappi 21-st võitis Coco Fko Prantsusmaalt, kes võidutses ka üldarvestuses. Parimaks naiseks oli taas Tiina Kapten Malwina Tritti ees. Kokku lõpetas kõik 21 etappi 10 inimest.

Kümme osalejat läbisid täistuuri ka 2017. aastal ja võitjaks tuli Frédéric Loorius 14 etapivõiduga. Parimaks eestlaseks tuli Jüri Ellen, kes saavutas neljanda koha. Esmakordselt läks naiste üldvõit välismaale kui Malwina Tritt Iirimaalt võidutses Merike Elleni ees.

Mida põnevat ja huvitavat toimub selle aasta tuuril saame teada juba õigepea. Tänase päeva seisuga on registreerunud üle 20 osaleja Prantsusmaalt, Eestist, Hispaaniast, Algeeriast ja Prantsuse Polüneesiast. Tuletame meelde, et kõigil on võimalus tuurist osa võtta läbides jõukohase koormusega etappe. Ka sel aastal peetakse minituuri arvestus (viimased viis etappi).

Tour d’ Estonie koduleht | Rendi tuuriks sõudeergomeeter koju või kontorisse
ÜLES