UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Kesklinna Põhikooli maailmarekordiüritus!

/ / Uudised
07.-13. septembril tähistatakse esmakordselt üleeuroopalist spordinädalat. Spordinädala eesmärgiks on tõsta elanikkonna liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust. Spordinädala läbiviija Eestis on Ühendus Sport Kõigile.

“Spordinädal 2015” tegevuste peamiseks sihtgrupiks Eestis on kooliealised noored. Tallinna Reaalkool koos Tallinna Kesklinna Põhikooliga korraldab 8. septembril võistluse sõudeergomeetritel, kus üritatakse esmakordselt maailmas läbida sõudeergomeetril teatevõistlusena distants 1000 x 100 m.

Üritus algas Tallinna Reaalkooli aulas (Estonia pst. 6) kell 8.18 hommikul ja kestab 7-8 tundi. 100 kilomeetrit läbitakse vahetustega ja seda tehakse ühel sõudeergomeetril. Osa võtavad nii algklasside kui ka gümnaasiumi õpilased.

Seni on ametlikult fikseeritud 100 km sisesõudmise maailmarekordeid suurtele võistkondadele, kus sõudjate arv peab olema 10 või rohkem inimest. Sellised rekordid on püstitatud tavaliselt 10 kuni 50-liikmeliste võistkondade poolt.

Reaalkooli maailmarekordi katse 100km-s!!!Täna proovib 1000 noort Tallinna Reaalkoolist ja Tallinna Kesklinna Põhikoolist läbida sõudeergomeetril 100km.

Posted by Sõudespinning on 7. september 2015. a.

“Ma olen osalenud otseselt või kaudselt kõikides Eestis seni püstitatud maailmarekordites. Mõned olen organiseerinud ja mõnedes olen ise ka sõudnud. Kõige suuremad võistkonnad olid neist kaheliikmelised, seekord on aga tiimis 1000 inimest. See on midagi sellist, millest mina kui sisesõudmise edendaja Eestis võisin varasemalt ainult unistada. Seda enam, et nad kõik on noored ning võib olla just tänu sellele võistlusele tekib mõnel lapsel huvi sõudespordi vastu. See on julge ettevõtmine ja suur samm edasi spordi edendamisel noorte seas.” – rääkis Aleksei Lipintsov, Tallinna Sõudeklubi treener ja Klubi Sõudespinning eestvedaja.

Käesoleva rekordiürituse põhieesmärgiks on aga kaasata võistlusele 1000 erinevat sõudjat. Ürituse formaadist tulenevalt on vähetõenäoline, et õnnestub konkureerida eriettevalmistusega ja väiksemate koosseisude ettesõidetud aegadega, sest sagedased teatevahetused on üsna ajamahukad, kuid väga oluline on kaasata kahe kooli pea kõik õpilased ühise sportliku eesmärgi saavutamiseks.

Tallinna Reaalkooli koduleht | Vaata kuidas sõideti 100km 2012 aastal
ÜLES