UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Sõudmist ei takista isegi mitte trellid

/ / Uudised
Inglane John McAvoy leidis enda jaoks lootust kõige lootusetumas paigas – ta oli teist korda vanglas, kui tema sõbra surm pani ta elu väljavaateid ümber kaaluma ja viis ta sõudeergomeetrile.

John oli 26-aastane ja nii mässumeelne, et kaalus isegi vanglast põgenemist. Kõik muutus aga siis, kui ta sai teada, et tema parim sõber oli Hollandis peale pangaröövi autoga politsei eest põgenedes surma saanud. „See pani mind mõtlema, et ma olen enamuse oma 20ndatest ja suure osa teismeeast veetnud vanglas ega pole midagi oma eluga saavutanud,“ ütles McAvoy. Esimest korda sattus ta vanglasse juba 18-aastaselt. Ainuke probleem millegi muutmisega praegu oli see, et tal oli veel 4 aastat karistust kanda.

„Et mitte ainult kongis istuda, hakkasin ma trenni tegema. Käisin palju jõusaalis ja avastasin üsna pea, et ma olen sõudeergomeetril väga hea,“ selgitas McAcoy oma teekonda sõudmise juurde. „Võibolla sellepärast, et ma olin nii keskendunud oma elu muutmisele?“ arvas McAvoy, kelle füüsiline areng võrreldes teiste vangidega oli märgatavalt parem. „Lõpuks avastas mind kohalik treener Darren Davis, kes ilma minuga rääkimata oli uurinud maailmarekordite kohta,“. Lõpuks sai selgeks, et John suudab need üle sõita.

„Minu treeningud olid alguses väga suvalised: ma lihtsalt istusin masinale ja sõudsin nii palju kui jõudsin, läbisin väga pikkasid distantse ja keha lihtsalt harjus sellega.“ Johni treeningud muutusid raskemateks siis, kui ta hakkas raamatukogus sporditeemalist kirjandust uurima. „Vanglatoitu ma väga ei söönud, see ei maitsend mulle,“ kommenteeris sportlane oma toitumist: „Ma sõin põhiliselt seda, mida vanglakohvikust osta sai – pähkleid, tuunikala, erinevaid putrusid,“.

Treenimine viis lõpuks rekorditeni

Aastal 2009 ületas John esimese rekordina 24-tunni sõidu maailmarekordi. „Darren oli mulle suureks abiks ja uskus minusse väga. Ainult tänu temale lubati mul üldse kongist nii kaua järjest väljas olla. Tavaliselt ei lubata öösiti kongist eemal olla isegi neil, kes on suremas, arvati, et nad plaanivad midagi halba“, kommenteeris McAvoy oma esimest maailmarekordit. „Darrenil oli tööst vaba päev ja ta oli terve 24 tundi mu kõrval kui ma sõudsin.“

„Peale rekordit, kui ma väsinuna tagasi kongi läksin, hakkasid kõik teised vangid mulle plaksutama! See oli hea tunne – lõpuks sain ma selle austuse, mida ma nii väga vangina olin tahtnud, hoopis sportlasena,“ kinnitas McAvoy oma edukat elustiili muutust.

Praeguseks hetkeks on John McAvoy püstitanud 3 maailmarekordit ja 7 Inglismaa rekordit. Ta ütles, et kahetseb, et ei sattunud sõudmise juurde juba noorena ja kuigi ta ütleb, et enam temast kõva tasemega sõudjat ei saa, sihib ta praegu IronMan’i triatlone. Tema unistuseks on saada päris tippsportlaseks.

Sisesõudmise maailmarekordid | Ultradistantside sisesõudmise maailmarekordid
ÜLES