UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Eeloleval nädalavahetusel võistlevad eestlased Soomes

/ / Uudised
25. ja 26. aprillil toimuvad Soome väikelinnas Keravas riigi meistrivõistlused sisesõudmises maratoni distantsil. Meestel tuleb läbida sõudeergomeetril 42195 meetrit ja naistel tuleb ennast proovile panna poolmaratonis. Klubi Sõudespinning lähetab nimetatud võistlusele kolm sportlast. Naiste arvestuses Tiina Kapteni, meeste arvestuses Aivar Vausi ja Madis Lõhmuse.

Klubi esindajad osalevad raskel ja ettearvamatul katsumusel juba kolmandat aastat järjest ja siiani on klubi esindajatel läinud väga hästi. Eelmisel aastal toodi kolm kulda ja ühe pronksi. Sirli Kruusma, Tiina Kapten ja Aleksei Lipintsov olid parimad oma vanusegruppides ja Aivar Vaus saavutas tugevas konkurentsis kolmanda koha.

Sel aastal katsuvad jõudu Soome parimate pikamaasõudjatega Tiina Kapten 40-49 aastaste naiste klassis, Aivar Vaus 50-59 aastaste meessportlaste klassis ja Madis Lõhmus 60-69 vanuste veteranide klassis.

“Mulle Soomes käimine väga meeldib. Esiteks on seal tugev konkurents ja teiseks see on nii puhkus, kui ka hea ja korralik füüsiline pingutus üheskoos. Tavaliselt jõuame kohale päev varem ja saame tutvuda kohaliku kultuuriga. Osalen juba kolmandat korda ja lähen ka järgmisel aastal” – rääkis Aivar Vaus.

Soome sisesõudjad armastavad pikalt ergomeetrit sikutada. Nende seas on mitmeid pikkade distantside maailmarekordi omanikke ja sama võistluse raames sõidab igal aastal Jari Heikkilä sõudeergomeetril 24h tundi. Eelmisel aastal läbis ta selle ajaga 269km. “Kui me kaks aastat tagasi esimest korda sellel võistlusel osalesime, olin ma nähtust väga üllatanud. Igal maratoni sõitjal oli korralik ettevalmistus. Peaaegu kõik kasutasid joogikanistrit voolikuga.”

Voolik oli kinnitatud rinnale selliselt, et võimalikult väha kuluks vedeliku tarbimisele aega. Sportlased jõid tänu sellele süsteemile sõidu ajal, samuti olid söögilaud ikka väga rikkalik. Ühel mehel, mäletan oli kõrval suur ämber mis oli kartulikrõpsusi täis ja sõidu lõpetades oli see ämber peaaegu tühi” – rääkis sellel aastal võistlusel mitte osaleja klubi eestvedaja.

Tuletame meelde, et juba 9. mail toimub võistkondlik võistlus 100km distantsil. Õige aeg hakkata tiime komplekteerima.

Soome meistrivõistluste stardiprotokoll | Võistluse koduleht | Võistluse pildigalerii
ÜLES