UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Virtuaalne võistlus Crazy Bear Challenge

/ / Uudised
10. novembrist kuni jõuludeni leiab aset hullumeelne sisesõudmise võistlus “Crazy Bear Challenge”. Uurisime ürituse eestvedaja Stuart Thorpi käest lähemalt, mis võistlusega on tegu ja kuidas see võistlus alguse sai.

Selle aasta jõuproovile on end registreerinud ka mitmed eestlased, kellel on juba mõned poolmaratonid sõidetud. Kokku on osalejate nimekirjas 45 inimest ja hetkel kõige hullumeelsem tulemus tehtud kohe võistluse esimesel päeval, kui Ian “Haribo” Holmes läbis 5 poolmaratoni ühe päevaga.

Miks toimub võistlus just neil kuupäevadel?

Kuupäevad on valitud jõulueelsesse aega, et ajada end vormi just jõuludeks. Siis ei pea inimesed tundma väga suuri süümepiinu jõululauas kogu maitsva toidu ära söömise pärast.

Miks just 30 poolmaratoni 44 päevaga?

Sõudjate ringkonnas olin oma suure kasvu tõttu tuntud hüüdnimega “Crazy Bear” ja minu lemmikdistantsiks oli poolmaraton. Mul tekkis idee esitada väljakutse – sõuda 30 poolmaratoni 44 päevaga. Miks just nelikümmend neli, sest tahtsin võistlust muuta raskemaks. 45 päeva tähendanuks seda, et läbima oleks pidanud kaks poolmaratoni iga kolme päeva tagant. Kuid, et võistlus nõuaks veel rohkem pingutust, otsutasin loobuda ühest päevast, seega jäi 44 päeva.

Millal võistlus alguse sai?

Kui mu mälu mind ei peta, siis esimene võistlus toimus aastal 2012. Osalejaid oli tookord vaid kolm – Ricky Wilding, Anita Pearce ja mina ise. Järgmisel aastal palusin korraldamisel ja üritusele hoo juurde andmisel abi David Plumbilt. Viie aasta jooksul on osalejate hulk pidevalt kasvanud, selle üle on meil Davidiga väga hea meel.

Kas te korraldate poolmaratoni sõite ka grupitreeninguna?

Võistlus toimub individuaalselt. Iga osaleja saab valida, kas läbib distantsi kodus, jõusaalis või kus talle kõige sobivam on. Usaldame võistlejaid ja pärast poolmaratoni läbimist sisestavad nad ise enda tulemused.

Crazy Bear Challenge FB leht | liitu võistlusega siin
ÜLES