UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Uus saavutus sisesõudmise maailma ajaloos!

/ / Uudised
Tallinna Reaalkool koos Tallinna Kesklinna Põhikooliga püstitasid 08. septembril maailmarekordi sisesõudmises! Teadaolevalt läbisid just nende kahe kooli 1000 noort sõudeergomeetril distantsi 100km esmakordselt maailmas .

Rekordisõit sai alguse hommikul kl 08.18 ja kestis 9 tundi 8 minutit ja 14,3 sekundit (keskmine kiirus 2:44.4/500m). Iga võistleja pidi sõitma keskmiselt 100 meetrilise vahetuse. 100km läbiti ühel ja samal sõudeergomeetril.

Rekordsoorituse idee autor, Tallinna Reaalkooli füüsika õpetaja Rain Vellerindi sõnul tekkis mõte selle erilise rekordiürituse korraldamiseks just seoses algatatud spordinädala kampaaniaga. “Tekkis idee, et kui spordinädalat tähistada, siis peaks seda tegema ikka meeldejäävalt ja et kaasatud oleks võimalikult suur osa kooliperest.

Tallinna Reaalkooli võimla kell 12:50Tallinna Reaalkooli võimla kell 12:50

Posted by Sõudespinning on 8. september 2015. a.

Sündmust ettevalmistades võtsime isegi ühendust Guinessi rekordite raamatu kontoriga, et saada nõu, mis alal võiks rekordkatset üritada ja mida peaks korraldamise juures silmas pidama. Lõpuni selle protsessiga paraku ei jõudnud, spordinädal algas enne vastuse saabumist. Valisime alaks sõudeergomeetril sõidu ja otsustasime kaasata 1000 õpilast.

Seni on ametlikult fikseeritud 100 km sisesõudmise maailmarekordeid suurtele võistkondadele, kus sõudjate arv peab olema 10 või rohkem. Sellised rekordid on püstitatud tavaliselt 10 kuni 50-liikmeliste võistkondade poolt.

Meie otsustasime panustada kaasa löönud inimeste arvule ja et rekordelamusest saaks osa võimalikult palju inimesi. Esmatähtsa eesmärgi – pakkuda lastele liikumisega seotud positiivseid kogemusi – täitsime kindlasti. Kas rekord ka ametlikult kinnitamist leiab, näitab lähiaeg. Kogu sündmus on nii pildis kui videos salvestatud.”

Tallinna Reaalkooli kodulehtSpordinädal 2015
ÜLES