UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Tuleval laupäeval jagatakse Eesti meistritiitleid sisesõudmises

/ / Uudised
Kauaoodatud Eesti Meistrivõistlused sisesõudmises toimuvad sel aastal 2. märtsil Jüris. Esmakordselt Jüri Gümnaasiumi võimlas peetav jõuproov tõotab tulla põnevusrohke, sest kõik sõudjad sihivad oma tipvormi kõverat just sellele võistlusele. Viimasel sisesõudesarja etapil osalevad riigi parimad sisesõudjad nii täiskasvanutes kui ka nooremates vanusegrupides.

Eelmise aasta meeste eliidi finaalist kirjutati selliselt – “Ülimalt pingelise ja põneva sõidu saatus jäi lõpumeetrite otsustada. Võitjana väljus vanameister Endrekson, kes sai ajaks 5.51,4. Raja pälvis hõbemedali 5.52-ga ning kolmandaks platseerus Kaur Kuslap (5.57,8)”. Kuidas õnnestub meestel sel aastal enda vormi realiseerida saame teada vähem kui 6 päeva pärast.

Mullune hõbe Allar Raja tegi tugeva 10-päevalise treeninglaagri Hispaanias, kus kogus treeningtunde rattasadulas. Treeningtunde tuli kokku 37 ja sõidetud sai üle 800km. Mõned treeningud, pidades silmas Eesti Meistrivõistlusi, tegi Allar laagris ka sõudeergomeetril, kus koormuse intensiivsus püsis anaeroobse läve peal. Allari sõnul ei ole talle koht tuleval jõuproovil eesmärk omaette. Pigem soovib sportlane sihiks võtta tulemuse 5:52 ja loodab, et kui see õnnestub siis suudab ta ka Tõnu Endreksonile tugevat vastupanu osutada.

Esmakordselt teeb Eesti Sõudeliit Eesti Meistrivõistlustest otseülekande Delfi TV kaudu. Võistluse ülekanne algab 02. märtsil kell 11:00.

Jüri alevik on usaldust võitnud varasematel aastatel “Tõmba, Jüri” sisesõudmise võistluse läbiviimisega. Uus Jüri Spordihoone mahutab palju sportlasi ja ka pealtvaatajaid. Sõudespinning.ee tuletab meelde, et viimane jõuproovile registreerimise kuupäev on 27. veebruaril kell 24:00. Võistluse juhendi leiad võistluse kodulehelt ja samas kohas saab ka ennast kirja panna.