UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Tulemas on kolmas Maismaa Sõudemaraton

/ / Uudised
25. oktoobril toimub juba kolmandat korda Klubi Sõudespinningu poolt korraldatav võistlus maratonidistantsil, mis sedapuhku on viidud Türile, kus alustati hiljuti ka sõudespinningu treeningutega. Nagu „Maismaa sõudemaratonile“ on tavaks saanud, läbitakse 42 195 m pikkune distants individuaalselt või kuni 4-liikmeliste tiimidena.

Eelmisel aastal toimus võistlus Tallinnas Sparta spordiklubis ja kandis nime „Sparta II Maismaa sõudemaraton“. Korraga oli kasutuses 20 masinat, mis tähendab, et võistlusest osavõtjate hulk oli tavapäraselt suur.

Naistes võidutses Tiina Kapten tulemusega 3:01:22,5. Meestes pälvis esikoha Indrek Vait ajaga 2:38:47,3. Naiskondade arvestuses võitis tiim „Anname endast 110%“ kuhu kuulusid Grete Piirsoo, Sirli Kruusmaa, Agnes Pajur ja Keidi Kütt, neil kulus distantsi alistamiseks aega 2:40:19,9. Segavõistkondade arvestuses (kuhu peab kuuluma vähemalt kaks tüdrukut) saavutas esikoha tiim „Sõudespinning 10“ kuhu kuulusid Oleg Vinogradov, Lauri Birkan, Marge Roosi ja Inge Soopalu. Nende ajaks mõõdeti 2:39:19,0. Meeskondade arvestuses võitis pika eduga tiim „Sõudespinning 6“ koosseisuga Kaido Ruul, Jüri Ellen, Rivo Pajur ja Aivar Jürgenson. Neljakesi hoiti keskmist kiirust 1.35,0/500m ja lõpetati ajaga 2:13:43,1.

Türil hiljuti sõudespinningu treeningute läbiviimisega alustanud Siim Sarapuu soovitab kõigil võistlejatel sõita nö mõistusega. „Kui sõidu ajal korralikult spordijooki juua ja enda võimeid mitte üle hinnata, ei ole 42km läbimine mingi probleem, tuleb lihtsalt valida sobiv tempo.“. Samuti tuleb kasuks, kui treeningutel on läbitud ka varem pikemaid distantse.

Kas õnnestub ka sellel aastal Indrek Vaitil ja Tiina Kaptenil oma positsioone kaitsta või näeme uusi üllatajaid? Ja milliseid huvitavaid tiime veel sel korral moodustatakse? Tule ja vaata oma silmaga ning veeda üks mõnus sportlik laupäev koos teiste sisesõudmise harrastajatega!

Võistlus toimub 25. oktoobril algusega kell 11.00 Türi Ühisgümnaasiumi võimlas aadressiga Tolli 62. Oma osalemissoovist tuleb teada anda vähemalt 23. oktoobriks. Lisainfot vaata juhendist.

ÜLES