UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Tour d’ Estonie’d juhib ülitugev prantslane

/ / Uudised
Selle aasta Tour d’ Estonie tuuril on  läbitud 16 etappi. Lõpuni on jäänud vaid 5, mis on ka ühtlasi TdE minituur. Meeste arvestuses hoiab liidri positsiooni ülitugev prantslane Julien Brabant, teisel positsioonil asub parim eestlane Kaido Ruul ja kolmandal kohal püsib teise TdE võitja Rodriguez Sébastien. 

Teisest kohast täpselt kahe tunni võrra ees asuv 23.-aastane sisesõudja Julien Brabant kasvatab iga järgneva etapiga vahemaad ja on tänase päeva seisuga kogunud 16 etapivõidu 16. etapist. Liider on spetsialiseerunud ainult sisesõudmisele ja ta armastab seda spordiala juba pikemat aega. 203 cm pikk ja 100 kg kaaluv prantslane sai Tour d’ Estonie’st teada tuttava kaudu, kes võitis tuuri 2017. aastal.

Julien Brabant

Naiste arvestuses juhib ainukesena naistest kõik 16 etappi läbinud Tiina Kapten. Mitmekordne maailmarekordite omanik hoiab tuuri kokkuvõtes 7. positsiooni. Suure tuuri arvestuses kõik 16 etappi 16-st on läbinud 8 sportlast. Kas või ühe etapi on läbinud kokku 39 sportlast, kolm nendest teinud seda tandemis.

Uues, BikeErg kategoorias, on mitmetel etapidel osalenud Mihkel Klementsov, kes tänase päeva seisuga on läbinud Concept2 ratta ergomeetril BikeErg seitse etappi.

Viimasel viiel etapil peetakse eraldi arvestus ja igaühel on võimalus sellest osa võtta. Suure tuuri 17. ja minutuuri 1. etapil osalejad peavad läbima 17,5 km. Järgnevatel etapidel on 16,8 km, 16,1 km, 16,6 km vahemaad ja mõlemad tuurid lõppevad 7,9 km etapiga 29. juulil.

Tour d’ Estonie koduleht | Tour d’ Estonie FB leht
ÜLES