UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Tõnu Endrekson kaitses Alfa sõudevõistluse esikohta

/ / Uudised
Sõudevõistluse Alfa meeste võistlusklassi põnevas finaalis pani Tõnu Endrekson oma paremuse maksma kohe distantsi algusest ja võitis tulemusega 2:45,1.

„Võtsin riski ja läksin kohe stardist täispangale, minu üllatuseks ei jõudnud teised lõpus järgi,“ nentis pärnakas.

Endreksoni ajasid taga Allar Raja, Valgevene legend Pavel Šurmei ning väga tugev harrastajast sisesõudja Rainar Piik. Kõik kolm lõpetasid täpselt ühe ajaga – 2:46,5. See tähendab, et võistluste 27-aastases ajaloos anti esmakordselt välja kolm teist kohta.

Nii Šurmei kui Piik stardivad kahe nädala pärast Pariisis sisesõudmise MMil, kuhu Eestist sõidab veel mitmeid sportlasi, kes oma vanuseklassides maailma parimatega erinevatel distantsidel jõudu katsuvad.

Sündis ka kaks uut Alfa rekordit. Kuni 19-aastaste noormeeste hulgas võidutses Leo Muiste Viljandist. Ta läbis 1000 meetrit ajaga 2:48,6, mis on tervelt sekundi võrra parem Alvar Räägeli poolt aastal 2004 sõidetud rekordajast. Meeste finaalis oleks Muiste sama ajaga olnud kuues.

Meeste kergekaalu võistlusklassis uuendas viljandlane Kermo Randmäe endale kuuluvat Alfa rekordit. Tema uus tipptulemus on 2:58,6.

Naistest oli tänavu kiireim Grete Alttoa ajaga 3:18,2. Talle järgnesid Liisu Mitt ja Kadri Vilbaste.

Üritusel lõi veteranide klassis kaasa ka legendaarne Jüri Jaanson, avaldades nii tunnustust Tõnu Endreksonile sõudekarjääri viimase aasta puhul. Jaanson võitles välja oma vanuserühma hõbemedali, tõdedes, et pole sellist pingutust ammu tundnud.

Sõudevõistlus Alfa toimus juba 27. korda. 7.märtsil selguvad Narvas sisesõudmise Eesti meistrid, siis starditakse 2000 meetri distantsil.

Alfa 2020 tulemused | Alfa sisesõudevõistluse koduleht
ÜLES