UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Sõudesarja II etapi võitsid Allar Raja ja Liisu Mitt

/ / Uudised
Pärnus toimunud sisesõudesarja II etapil sai näha võistlemas ka kõige nooremaid sõudjaid, kellel vanuseks vaid 10-11 aastat. Pärnuma ja ESS Kalev Meistrivõistlused on ainus sisesõudmise võistlus, kus saavad osaleda D-klassi noorsõudjad. Kõige noorem osaleja oli Liisa Oras, kes on 9-aastane, vanim osaleja oli 76-aastane Enno Aoveer Väike-Maarjast.

Võistluspäev algas noorimate sportlastega, kes pidid sõudeergomeetril läbima 250m distantsi. Poiste D klassis võidutses Tom Ragnar Maidla tulemusega 0.56,7. Teisele kohale platseerus Robin Hunt (0.58,1) ja kolmandaks tuli Daniil Gulov (0.59,4). Sama vanuseklassi tüdrukutest oli kiireim Mariann Must (0.56,2), tema järel lõpetas Ketrin Tähtla (1.02,7) ja kolmandaks tuli Bärbel Rõõm (1.03,4).

Meeste arvestuses sai taas võidumaitset tunda Kalevlane Allar Raja tulemusega 5.55,2, teisena alistas 6 minuti piiri Tallinna Sõudeklubi sportlane Martin Kivilo, kelle ajaks mõõdeti 5.57,4. Kolmas koht läks Viljandi mehele Kaur Kuslapile tulemusega 6.00,0.

Naiste arvestuses võidutses Pärnu Sõudeklubi sõudja Liisu Mitt, kes näitas aega 7.07,1. Talle järgnesid Kärolyn Mäesaar 7.11,5-ga Viljandist  ja Tartu Ülikooli Akadeemile Spordiklubi esindaja Keret Einaste 7.12,4-ga.

Meeste kergekaalus läks võit Narva sportlasele Mikhail Kushteyn, kes lõpetas tulemusega 6.22,9. Tema järel finišeerusid Tartu poisid, Karl August Ruusalepp ajaga 6.26,4 ja Andres Nöps 6.27,1.

Viljandi Sõudeklubi esindaja Eve Sankovski viis ajaga 7.49,0 naiste kergekaalu klassis võidu koju. Teisena lõpetas Narva esindaja Aleksandra Kulitskaja, kes lõpetas distantsi tulemusega 8.06,6. Pärnu Sõudeklubi sportlane Kristel Lusikas jõudis finišisse kolmandana ajaga 8.23,7.

Parasportlastest viisid Eesti Kaitseväe mehed koju kulla (Ergo Mets, 3.18,0) ja hõbeda (Emil Hiiesalu 3.20,2). Pronksile sõudis ennast Saate Paraspordi Seltsi esindaja Andre Nõmme tulemusega 3.37,3.

Naiste parasportlaste arvestuses teenis võidu Pärnu Sõudeklubi sportlane Birgit Näppi (4.12,8). Jelena Pipper klubist Sõudespinning.ee platseerus teisele kohale ajaga 4.20,4. Pronksmedali sai kaela ajaga 6.26,5 samuti Pärnu Sõudeklubi esindaja Anna-Friida Jürgenson.

Sõudespinning.ee sportlane Marko Kadakas saavutas esikoha meesveteranide 30+ arvestuses tulemusega 2.59,3. Temale järgnes ajaga 3.12,9 Viljandi esindaja Aigar Hansen. Samas vanuseklassis võidutses naiste hulgast Maia Looskari lõpetades 3.40,9 ja Viljandi esindaja Piret Inglis tuli hõbedale ajaga 3.44,2.

Vanuseklassis 40+ võidutses meeste seast tulemusega 3.01,2 Aivar Jürgenson. Tema seljataha jäi Aivar Lagenõmm, kes lõpetas ajaga 3.06,4. Indrek Tamm lõpetas võistluse kolmandana lõpetades tulemusega 3.10,1. Viljandlane Reti Joandi (3.30,1) saavutas naiste seast esikoha. Hõbemedal riputati kaela tartlasele Merle Lillikule, kes sõitis välja aja 3.39,7. Tulemusega 3.43,6 lõpetas Tiia Riis.

Veteranide 50+ meeste hulgast finišeerus esimesena Aivar Vaus tulemusega 3.18,0. Aldur Parts lõpetas Aivari järel ajaga 3.32,6. Pärnu Sõudeklubi esindaja Tatjana Jaanson võidutses naiste arvestuses, lõpetades 3.42,0. Linda Meiesaar (3.59,1) Viljandist platseerus teiseks.

Kõige vanemate veteranide 60+ hulgast saavutas esikoha Jaan Miglai (3.26,8). Hõbedale sõudis ennast ajaga 3.52,5 kõige vanem osaleja Enno Aoveer. Pronksmedali vääriliselt sõudis Juhan Paalo (3.55,4).

Järgmisena startisid C klassi sportlased. Poiste kiiremad poisid tulid starti Narvast. Esikoha saavutas Daniil Svetlanov ajaga 1.39,9 ja temale järgnes sekund hiljem Daniel Ani 1.40,9. Kolmandaks tuli viljandlane Tauri Parik tulemusega 1.42,4.  Ka tüdrukutest oli kiireim Narva esindaja, Uljana Safonova, kes lõpetas ajaga 1.41,6. Hõbemedali sai Viljandi sportlane Doris Meinbek tulemusega 1.43,4 ja tema järel finišeerus Tallinna Sõudeklubi esindaja Mia Kolmann (1.45,8).

B klassi poiste hulgast saavutas parima tulemuse, 6.20,4, Leo Muiste. Temale järel jõudsid finišisse Tallinna Sõudeklubi poisid Uku Siim Timmusk 6.36,8 ja Jaan Sander Klein 6.39,2. Tüdrukute B klassi kuld- ja hõbemedal jäid Pärnusse Kelli Järvoja Pärnu Sõudeklubist lõpetas 7.36,3 ja Jane-Riin Nõmmsalu Pärnu Kalevist sai kirja tulemuse 7.42,9. Pronksmedali teenis välja Tartu Akadeemilise Sõudeklubi sportlane Charlotte Pree 7.49,0.

A klassis võidutses poiste arvestuses Tallinna Sõudeklubi esinaja Kristjan Lindsalu 6.17,1. Tema seljataha jäi viljandlane Joonas Toom 6.24,6. Ermo Liivamägi SAK-ist sai kirja kolmanda tulemuse, milleks oli 6.29,4. A klassi tüdrukute esikolmiku moodustasid pärnakad. Pärnu Kalevist Grete Altoja teenis võidu ajaga 7.18,6. Pärnu Sõudeklubist Annabel Aron tuli väga napilt teiseks, ajaga 7.22,1 ja kohe tema järel lõpetas Pärnu Kalevist Kadri Vilbaste 7.22,7.

Järgmine sisesõudmise etapp on ühtlasi ka Eesti ja kogu Baltikumi suurim – Alfa 2018. Üritus leiab aset 27. jaanuaril 2018 Tallinna Spordihallis. Registreerumine võistlusele on juba avatud ja kõik on väga oodatud osalema.