UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Sisesõudmine mitte ainult sisetingimustes

/ / Uudised
Hiljuti jõudis meieni üks väga huvitav video, milles Klubi Sõudespinningu sõprustiimi FIRT’i (French Indoor Rowers Team – Prantsusmaa Sisesõudjate Sõpruskond) eestvedaja Kevin Scott on viinud oma mänguasja õue. Kevin on osalenud ka Tour d’ Estoniel kus on saavutanud 15. koha läbides 10 etappi.

Idee sai alguse ühest varasemast videost, kus üks sisesõudmise harrastaja käis samuti oma sõudeergomeetriga mööda ilma ringi ja filmis seda kõike. „Ka mina reisin palju ja mõtlesin proovida midagi sarnast,“ selgitas Scott. Tema jaoks oli oluline, et iga kaader saaks filmitud sama koha pealt tabloolt: „See oli ka kõige raskem ülesanne selle video kokkupanemisel,“.

Kogu ettevõtmist toetas tagant Josh Whitman, kes on loonud Facebooki kommuuni „Get Out And Row“, mis ühendab endas kõiki välitingimustes tehtud sisesõudmise treeninguid. „Näitasin talle mõnda klippi ja talle meeldis,“, sellest sai mees hoogu juurde. Ta selgitas, et kuna tahtis videos jäädvustada kõiki aastaaegu, võttis selle valmimine enam kui aasta. Videos on näiteks kaks korda sõidetud samal põllul, nii suvel kui sügisel – kas leiate selle koha üles?

„Kuigi osad arvasid, et ma sõudsin ühe koha peal ja pilt vahetus lihtsalt ekraanil, siis tegelikult see nii ei olnud, mõnes kohas on näha, kuidas tuul taga põõsaid sasib või päike mu habemest tagasi peegeldub,“

Scotti sõnul oli selle video filmimine väga lahe ettevõtmine, kuid kahjuks pidi ta paljud kaadrid välja jätma, et video liiga pikk ei tuleks. Samuti selgitas ta lühiintervjuus, et paljud inimesed tulid temalt küsima mida ta täpselt teeb.

Oma videoga soovib mees edastada sõnumit, et sisesõudmine ei pea toimuma alati sees, vaid seda võib teha ükskõik millal ja ükskõik kus ja täpselt nii ju ongi. Loodame oma sõprustiimi vägevatest tegudest kirjutada ka edaspidi, seniks aga – „Minge õue ja tundke sõudmisest mõnu!“.

ÜLES