UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Selle aasta parimad sisesõudmise maratoonarid selgunud

/ / Uudised
Virtuaalsed võistlused on head motivaatorid milegi uue proovimiseks enda jaoks. Virtuaalne võistluste läbiviimise formaat sobib igale ühele ja tänavu kasutasid võimalust mitmed esmakordselt maratoni läbinud inimesed. Osa võtsid ka mitmed tuntud ultrasõudjad Eestist.

Maismaa Sõudemaratoni ajaloos on püstitatud kaks maailma tippmarki. Mõned aastat tagasi sai Tiina Kapten Türil peetud võistlusel sellega hakkama ja eelmisel aastal tegi ta seda taas. Tänavusel maratonil osales Tiina eesmärgiga vormi kontrollida ja pidi lepima teise kohaga.

Naiste arvestuses võidutses Eestis tudeeriv Maria Zankow Saksamaalt tulemusega 3 tundi 3 minutit ja 56 sekundit. Tiina Kapteni tulemus oli 3.04.39 ja kolmandale positsioonile platseerus Hanna-Liisa Ennet ajaga 3.28.49. Teadaolevalt on Tiina Kapteni pikim sõit sõudeergomeetril olnud 24h pikk ja Hanna-Liisa läbis üksinda 1000km.

Meeste arvestuses vormistas võidu enda nimele Argo Normak Tartust, kes eelmisel aastal saavutas kolmanda koha. Tema tulemus 2.48.27 oli ligi 9 minutit parem eelmisel aastal püstitatud isiklikust rekordist.  Teisele positsioonile sõudis ennast tubli sõiduga 18-aastane Kasper Vaus, kelle tulemuseks fikseeris sõudeergomeetri monitor 2.56.22. Teine Tartu esindaja Andres Siiman oli 2.58.17-ga kolmas.

Meeste 50+ arvestuses tuli võitjaks Aivar Vaus, kes on analoogselt Tiina Kapteniga üksinda sõudnud sõudeergomeetril 24h. Tema tulemus oli 2.52.33. Esmakordselt maratoni läbinud Toomas Saarma sõit õnnestus igati, sest vaevatasuks tuli teine koht (3.00.31). 3.01.42-ga lõpetas 42195m distantsi Rain Vellerind ja sel aastal vääris see tulemus kolmandat positsiooni.

Tänavusel Maismaa Sõudemaratonil osalesid kaks võistkonda, kes võidutsesid enda võistlusklassides. CrossFit Tartu nime kandev tiim läbis maratoni ajaga 2.28.9. Segatiimi arvestuses võistlevasse võistkonda kuulusid Egert Erm, Jaak Peterson, Merle Lillik ja Liina Raidma.

Tandemine võistelnud SAK Tartu meeskonnal, Rein Muda ja Martin Siiman, kulus maratoni läbimiseks 3.11.57.

NB! Kõik poodiumikohtadele tulnud osalejad saavad endale välja printida diplomid võistluse kodulehel, klikates enda nimele avaneb diplom, mida on võimalik soovi korral välja printida.

Sisesõudesarja I etapp toimub 24. novembril Viljandis ja jõuproovile eelrigistreerimine on juba avatud. Sarja uuendusena on lisatud veteranide vanuseklass 70+ ja parasportlaste klass. Parasportlased saavad võistelda nüüd kas PR1/PR2 klassis või PR3 (kõik kategooriad) klassis. Täpsem parasportlaste klasside kirjeldus ilmub kodulehele lähiajal.

Maismaa Sõudemaratoni leht | Registreeru siseõudesarja I etapile
ÜLES