UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Selle aasta Tour d’ Estonie’l võidutses prantslane

/ / Uudised
Pühapäeval, 29. juulil, lõppes järjekorras juba kuues Tour d’Estonie. Seitsmendal juulil alanud tuur vältas 23 päeva. Nende päevade jooksul läbisid osalejad 21 erineva pikkusega etappi sõudeergomeetril Concept2 või Bike Ergil. Kokku osales tuuril 41 inimest, kellest kaheksa tegid kaasa kõikidel etappidel.

Võitjaks osutus sel aastal ülivõimsat sõitu näidanud vaid 23-aastane prantslane Julien Brabant. Ta võttis liidripositsiooni sisse juba esimesel etapil ega loovutanud seda kogu tuuri vältel. 440,3 kilomeetri läbimiseks kulus Julienil aega 26 tundi ja 21 minutit, mis on tuuri uus rekord. Teiseks sõitis end eestlane Kaido Ruul, kes läbis tuuri 28 tunni 39 minuti ja 41 sekundiga. Eestlane püsis kogu võistluse jooksul prantslase sabas ja hoidis teist kohta. Kolmandaks platseerus ka varem tuuril osalenud prantslane Rodriguez Sébastien, kellel kulus kogu tuuri läbimiseks aega 29 tundi 30 minutit ja 30 sekundit.

Play video

Kõige staažikam tuuril osaleja on Aivar Vaus. Kokku on ta läbinud neli täispikka tuuri ja lisaks veel ühel tuuri üheksa etappi. Sel aastal oli Aivaril eesmärgiks treenimine ja selleks  sobis Tour d’ Estonie ideaalselt, lõppkohaks 5. positsioon üldarvestuses. Kokku veetis Aivar sõudeergomeetril 23 päeva jooksul 30 tundi 6 minutit ja 52 sekundit.

Käesoleval aastal läbis täispika tuuri üks naine pakkudes meestele tugevat konkurentsi. Tiina Kapten, kellele see ei olnud esimene tuur, tuli üldarvestuses seitsmendaks ja tal kulus 440,3 kilomeetri läbimiseks aega 31 tundi 38 minutit ja 21 sekundit.

Sel aastal oli tuuri raames nii mõnigi uuendus, näiteks sai tuuril osaleda ka rakenduse LiveRowing vahendusel.

Nagu ka varasematel aastatel sai ka sel aastal osaleda tandemis, mis tähendab seda, et kaks inimest saavad omavahel tuuri etappe jagada või sõita etappe vahetustega ühel sõudeergomeetril. Selle võimaluse kasutasid ühel etapil kolm paari – prantslased Neylson/Noah, Isabelle/Jade ja Thierry/Tolande. Lisaks oli uuendusena võimalus läbida tuur Bike Ergil. Sellest võimalusest haaras kinni Mihkel Klementsov läbides Concept2 BikeErgil 8 etappi.

Tour d’ Estonie Minituuri arvestuses said 5 etapi tulemused kirja 10 inimest, kus võidutses Julien Brabant, Kaido Ruuli ja hispaanlase Anton Cotteri ees. Järgnesid Rodriguez Sébastien, Aivar Vaus, kuuendaks Jaanus Jaeger, Jean-Charles Routier-Scarppucci, Ben Sid, Tiina Kapten ja kümnendana Priit Luhakooder.

Tänavune tuur pakkus põnevust, uusi rekordeid ja suurepäraseid sõite. Osalejad toetasid pidevalt üksteist ega lasknud motivatsioonil kaduda. Kindlasti tuli ette ka raskeid momente, millest õnneks saadi üle. Kõik osalejad peaksid enda tulemuse üle uhked olema.

Osalejad, kes on läbinud tuuril kõik etapid saavad endale välja printida diplomid võistluse kodulehel, klikates enda nime juures olevale “D” tähele.

Tour d’ Estonie koduleht | Tour d’ Estonie 2018 aasta tulemused
ÜLES