UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Kurtnas kangutati sõudeergomeetritel

/ / Uudised
Kurtna Koolis on traditsiooniks saanud külla kutsuda enda naaberkoole. Võõrustajad korraldavad juba mitmendat aastat järjest jõuproovi sõudeergomeetritel. Sel aastal toimus võistlus “Kurtna Kangutaja” 21. veebruaril. Kokku oli võistlustules tänavu kaheksa kooli. 

Kurtna Kool oli enda võimlasse üles seadnud kaheksa sõudeergomeetrit, et läbi viia järjekordne võistlus. Võistlema olid tulnud ka naaberkoolide õpilased. Kõigil võistlejatel tuli individuaalselt läbida 500 meetrit. Parimate välja selgitamine toimus kolmes erinevas vanuseklassis: 4.-5. klass, 6.-7. klass ja 8.-9. klassi. Ühtlasi oli eraldi ka poiste ja tüdrukute arvestus. Sama võistluse raames anti välja autasud Kurtna Kooli parimatele. Iga individuaalse sõidu järel jagati vastavalt paremusjärjestusele koolidele punkte. Tänu sellele oli võimalik võistluse lõpuks välja selgitada parim kool, keda premeeriti karikaga.

Võistlus algas vastavalt ajakavale kell 13.00 ilma igasuguste viperusteta. Juba esimesed sõidud näitasid, et võistlus tekitab ka kaasaelajates põnevust. Kooli võimla täitus publiku hõigete ja sõudeergomeetrite sahinaga. Igale õpilasele olid toeks tema koolikaaslased ja see andis indu juurde maksimaalselt pingutada. Spordisaalis toimus järgneva kahe tunni vältel tõeline spordivõistlus: püstitati uusi isiklike rekordeid, katkestati distants ja õnnitleti medalivõitjaid.

Pärast tugevaid pingutusi ja kaasaelajate rõõmuhõikeid, saigi selleks korraks võistlus läbi. Lauale oli jäänud veel üks ja kõige magusam karikas. Pinge hoidmiseks tuli seda karikat veel natuke aega oodata, et kõik punktid kokku lüüa ja parim kooli välja selgitada. Pärast mõningast ootamist oli võitja selgunud. 2019. aastal võitis Kurtna Kangutaja koolide arvestuses Laagri Kool 101 punktiga. Selle karika üleandmine tähistas võistluse lõppu ja ei jäänudki muud üle, kui hakata kodu poole sõitma, et järgmisel aastal jälle tulla.

Kurtna Kangutaja kõik tulemused | Kurtna Kangutaja pildigalerii
ÜLES