UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Eestlastele 2014. aastal VTC-l 9. koht

/ / Uudised
Suurepärast tiimivaimu näidanud eestlastest koosnev sisesõudmise tiim “Sõudespinning Estonia” saavutas rahvusvahelisel võistkondade võistlusel kõrge 9. positsiooni. 97 liikmest koosnev punt võitles kuni viimaste päevadeni väärikalt ja parimad individuaalselt sõitjad mahtusid 20. parima võistleja hulka.

Kõik sai alguse 2013. aasta lõpus kui Rait Merisaare eestvedamisel hakkas pihta nimetatud võistluse propageerimine sotsiaalvõrgustikus. Sel hetkel kuulus eestvedaja ise prantslaste võistkonda, kellega oli plaan antud võistlus ka lõpetada. Aktiivne ja väga kiire eestlaste tiimi kasv, suur huvi ja tõeline võistkondlik vaim pani Raidi mõtlema teismoodi ja nii sai temast tõeline “Sõudespinning Estonia” tiimi liider.

“Virtual Team Challenge” on iga-aastane virtuaalne sisesõudmise võistlus, kus saab osaleda iga soovija, kes kasutab Logbooki. Selleks et jõuproovil osaleda tuleb liituda tiimiga ja sisestada andmebaasi enda läbitud kilomeetrid sõudeergomeetril Concept2. Võistlusega alustatakse 1. jaanuaril ja lõpule jõuab see jaanuari viimasel päeval.

Eestlased osalesid enda tiimiga esmakordselt ja võistkondlikult saavutatud tulemus oli tõeliselt auväärne. 9. koht 338 võistkonna seas ütleb väga palju. Varasemates postitustes oleme korduvalt maininud, et Eesti sisesõudjad on maailmas väga kõrgel positsioonil ja järjekordne rahvusvaheline võistlus kinnitas seda taaskord.

Võidutsesid prantslased, nende tiim koosnes 372 liikmest. Kuu ajaga läbiti 43,499,396 meetrit. Iga võistkonna liige läbis keskmiselt 116,934 meetrit. Teiseks tuli tiim nimega “Community Rowing, Inc” (335 liiget) ja kolmandaks “LUNA-TICS” 140 liikmega, selles tiimis läbis iga liige keskmiselt 252,754 meetrit.

Eestlaste tiimi kuulusid nii kodudes tõmbajad, sõudespinningu harrastajad kui ka professionaalsed sõudjad. Tuntumad nendest olid Allar Raja, Kaspar Taimsoo ja Geir Suursild. Tublimad olid aga ultradistantside sisesõudjad Aivar Vaus ja Rait Merisaar. Need mehed kogusid kõige rohkem kilomeetreid ja suurepärase koostööga jagasid tiimi sisevõistlusel esimest ja teist kohta kogudes kahe peale 2014 meetrit. Ilus sissejuhats 2014. aastasse.

Parasportlane Siim Sarapuu kogus 545 meetrit ja platseerus tiimis kolmandale positsioonile. Naistest oli tublim Tiina Kapten 378,155 meetriga. Teine tublim kilomeetrite koguja Eesti tiimis naiste arvestuses oli Agnes Pajur kogudes 321,000 meetrit ja kolmas Marliis Reinkort 308,897 meetriga. Kokku läbis kuu ajaga “Sõudespinning Estonia” tiim 17,618,213 meetrit, ehk üle 17,500 kilomeetri.

Kuna tegemist on iga-aastase virtuaalse sisesõudmise võistlusega, siis kindlasti osaleme ka 2015. aasta jaanuaris samal jõuproovil. Siis aga loodame rohkemaarvulisele tiimile, kes suudab konkureerida kõrgematele kohtadele üldarvestuses. Siinkohal kutsume igat postituse lugejat võistlust propageerima.

Virtual Team Challenge 2014 kõik tulemused
ÜLES