UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Kindlalt liigume maailmarekordi suunas

/ / Uudised
Kell saab 20:00, Türi Ühisgümnaasiumi jõusaalis üks sõudeergomeeter alates kella 12:00 pole kordagi peatunud. Randel Peerna ja Siim Sarapuu ei luba seda teha, sest käsil on uue maailmarekordi püstitamise katse. Kui kõik õnnestub siis homme kell 12:00 saavad mehed enda nimele juba teise maailmarekordi tandemisõidus.

Olen algusest peale olnud kohal ja jälgin, et kõik oleks reeglite järgi ja loomulikult, et meestel oleks tuju ka hea. Sõidetud üle 8 tunni ja selle ajaga läbiti natukene üle 88 km. Vahetatakse 15 minuti tagant ja tundub kõik sujub plaanipäraselt. Küsime aga meestelt endilt mõned küsimused

Siim sõidetud on üle 8 tunni, kas maailmarekord tuleb?

Hetkel olen maailmarekordi püstitamises väga kindel, siiamaani on kõik sujunud hästi. Toitu ja vett on meil piisavalt ja muud vajalikku nagu vitamiine tänu toetajatele ka olemas. Enesetunne on super.

Hetkel sõuab Randel, millega sina tegeled puhkamise ajal?

Kui lõpetan siis kohe võtan midagi süüa, et saaks kulutatud energiat taastada. Tarbin palju vedelikku, nii spordijooke kui ka tavalist vett. Teen mõned venitusharjutused ja siis ajan abilistega juttu. Nii jookseb aeg palju kiiremini. Hea on see, et tuttavad ja sugulased käivad ka vaatamas, see teeb sõidu lihtsamaks.

Mis kiirusega sa enda vahetused teed, mis tempoga sõidad?

Hoian sellist kiirust, et meil oleks võimalikult mugav ja ökonoomselt sõita. Ise liigun kiirusega 2:35/500m. Tõmmete sagedus on mul 23-24 t/m. Sellest täitsa piisab, et jõuda lõpuni ja fikseerida uued numbrid maailmarekordite raamatus.

Just käis järjekordne vahetus ja Siim nüüd sõudeergomeetri peal ja Randel alustas enda 15. minutilist puhkust. Kolmekordne maailmarekordi omanik Rait Merisaar pakub Randelile kohvi ja käib aktiivne diskuteerimine.

Randel kuidas sul just lõppenud vahetus läks?

Vahetus on läinud suhteliselt kergelt, ei saa aga öelda, et ma pole väsinud. Ikka 8 tundi on juba sõidetud. Õnneks käed on täitsa terved, natukene istmik väsimusest ja pidevast istumisest ergomeetri pingi peal valutab. Aga saan nüüd puhata ja kõik on jälle korras.

Mis pulsiga oled vahetuse teinud?

Ma sõidan pulsiga 120-130 l/m. Hoian kiirust 2:40-2:45/500m, sõidan kiirema tempoga kui Siim, sest mul on nii lihtsam, 25-26t/m on mulle väga mugav.

Mis kell täna magama lähed?

Tead, sa võid siin nalja teha, aga ma täna magada ei saa. Seda enam, et mulle on lihtsam kui ma seda öösel ei proovigi teha. Mõned siinolijatest pole oma rekordi püstitamisel kolm ööd maganud, mis mulle see üks magamata öö teeb? Parem on ikka tõmmata kui magada.

Meie kodulehel saab meestele kaasa elada ka otseülekande vaatamisel. Kui kellegil on midagi meestele edasi öelda või soovida siis kirjutage FB lehel. Kõik sõnad ja soovid jõuavad meesteni.

Siimu ja Randeli maailmarekordi otseülekanne | külasta ka Sõudespinning.ee FB lehte
ÜLES