UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Jõudemonstratsioon Pärnust

/ / Uudised

Igast spontaansest ideest võib välja kasvada väga äge ja meeldejääv tegu. Nii saigi ühel päeval trennis välja pakutud mõte ööpäev kestvast treeningust teoks.

Sarnasel Appeli sünnile sai kõik alguse kodugaraažist. Piirangute ajal kodus treenides pakkus Pärnu Sõudeklubi sportlane Bertty Nurm oma treeningkaaslasele Rasmus Jõesaarele teha korralik aeroobne treening. Esialge mõte oli läbida tandemis sõudeergomeetril 12 tundi.

Pikalt mõtlema ei pidanud, sest idee oli tõesti hea ja ei tundunud ebareaalne. Kui mehed olid omavahel käed löönud, oli vaja luba ka treenerilt. 24h sõidu kogemustega treener Elar Jaakson vastas küsimusele, kas selline treening mahuks treeningplaani vastas: “Kui juba tahate midagi erakordset teha, siis sõitke 24h”.

24h sõit 2020

Treeneri soovitus tundus alguses ebareaalne, samas on Eestis 24h sõudeergomeetril läbitud nii suurte tiimidena, tandemites ja ka tegelikult kahel inimesel üksinda. Pikalt planeerimata valiti kuupäev ja pandi paika alustamise kellaaeg.

Nii sai 9. mail kell 9:10 sõit stardi seal samas garaažis, kus tehti kaks kuud trenni. Kasutuses oli D mudeli sõudeergomeeter Concept2 ja mahasõitudeks C2 BikeErg. Palju erinevat toitu, piisavas koguses spordijooke ja vett. Lisavarustusena oli põrandale toodud ka korralik madrats, kus sai öötundidel puhata.

Tandem sõidud tähendavad seda, et kaks sportlast peavad läbima distantsi nii, et mõlemad oleksid sõudeergomeetril vähemalt 30% distantsist läbinud. Muus osas on sportlastel käed vabad ning Bertty ja Rasmus valisid taktikaks 30 min lõigud.

“Meie põhiplaan oli 24h läbida, mina tahtsin hoida kiirust 2:10 juures ja Bertty plaan oli püsida 2:04 juures. Saime mõlemad sellega hakkama ja Berttyl tuli isegi keskmiseks kiiruseks 2:03. Läbisime kokku 344 231m. Tõeliselt raskeks sõiduks olid viimased 4-5 tundi, kui valutasid nii lihased kui ka liigesed. Teadsime, et peame kannatama ja kestsime lõpuni. Jääb pikaks meelde öösõit, kella 4 paiku hommikul hakkas uni tugevalt peale tulema ja sõudmine muutus imelikuks. Meie mõlema jaoks oli see täiesti uus kogemus” – rääkis Rasmus Jõesaar.

Rasmuse panus oli 11:43 tundi ja selle ajaga puhtalt sõidule kulutas ta 8936 kcal. Keskmiseks pulsiks tuli 147bpm, mis näitab seda, et pingutus oli mõõdukas ja plaan püsida aeroobses tsoonis õnnestus. Meeste kogu sõidu keskmiseks kiiruseks tuli 2:05,5/500m.

Tegelikult juba enne sõitu mehed mõtlesid uue sõidu peale ja esimene selline start oli kogemuste saamise põhimõttega. Rasmus – “Teist korda me sõidaks kindlasti rohkem asja etteplaneerides ja muudaks toitlustamist ja sündmuse kajastust”.

Meeste 24h katsumust sai YouTube vahendusel jälgida otseülekandes ja online videot aitas korraldada Rewalstrand OÜ.

24h sõitude maailmarekordid | Meenuta varasemaid 24h sõite

ÜLES