UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Esimest korda 10km sõudeergomeetril

/ / Uudised
Virtuaalset sisesõudmise võistlust sõudeergomeetritel Concept2 10km distantsil peeti sel aastal juba teist korda. Ennast proovile panna soovijaid oli palju ja nii registreeris oma tulemuse 40 inimest. Neljas vanusekategoorias võistlejad näitasid häid aegu ja paljudele oli nii pika distantsi läbimine võistlusolukorras esmakordne.

Meeste arvestuses võidutses Johann Poolak, kes läbis 10000 meetrit ajaga 35.40,3. Teise positsiooni hõivas prantslane Eric Ler, kelle tulemuseks fikseeriti 35.41,8. Kolmas oli Sõudespinning.ee klubi esindaja Marko Kadakas 35.51,9-ga.

Naiste klassi kiireim oli Regina Sikk tulemusega 42.12,6. Teiseks tuli Liisa Mets 42.23,8-ga ja kolmandale kohale paigutus Hanna Vask 44.55,7-ga. Meesveteranidest oli kiireim Ants Einsalu, kes näitas ka võistluse absoluutselt parimat aega 34.53,3. Teiseks tuli Indrek Aavik 35.57,3-ga ja kolmandale positsioonile sõitis eelmise aasta võitja Aivar Vaus tulemusega 37.02,4.

Naisveteranide klassis suutis Tiina Kapten kaitsta eelmise aasta esikohta ja veenva edumaaga võidutses ka sel korral, tulemuseks 38.56,8. Teiseks tuli Ave Pisa 43.53,0-ga ja kolmandaks Kätlin Õispuu 53.51,2-ga.

Mitmetele osalejatele oli antud jõuproov esmakordne võidusõit nii pikal distantsil, mõned neist polnud 10 km läbinud järjest seni ka veel treeningutes. Naiste arvestuses võidutsenud Regina Sikk võttis sellise katsumuse esmakordselt ette juhendaja Ants Einsalu soovitusel.

Regina, kuidas sul tekkis mõte virtuaalsel jõuproovil osa võtta?

Sisesõudmises juhendab mind Ants Einsalu ja tema soovitaski ühel treeningul, et võiksin proovida. Treenerile jagas saabuva virtuaalvõistluse kohta omakorda infot Indrek Vait Sõudespinning.ee klubist. Nii see info minuni jõudiski.

Kas jäid oma tulemusega rahule?

Sellisel distantsil võistlemine oli minu esimene kogemus, teen regulaarselt sõudeergomeetril trenni, aga seda rohkem enda tervise hoidmiseks. Sel korral õnnestus mul võistlus naiste klassis isegi võita ja ma olen oma tulemusega väga rahul. Ei osanud midagi oodata, ei teadnud kuidas suudan sõita. Kõik õnnestus ja pingutasin oma võimete piiril.

Kas oled osalenud ka teistel sisesõudmise võistlustel?

Jah, olen võistelnud kahel korral võistlusel “Tõmba, Jüri”. Võib öelda, et sealt ma leidsingi enda jaoks väga sobiliku treeningvahendi – sõudeergomeetri. Samuti olen osalenud Telia Sõudesarja etappidel. II etapil, mis toimus Pärnus, olin ma tulemusega 3.45,3 esimene ja III etapil Tallinnas olin neljas tulemusega 3.43,8. Mõlemad võistlused toimusid 1000m distantsil.

Järgmisel virtuaalsel jõuproovil saavad soovijad ennast proovile panna poolmaratoni distantsil (21097m), mis toimub juba selle kuu lõpus. Harku Poolmaratoni tulemuste fikseerimine avaneb 24. märtsil ja lõpeb 27. märtsil. Ootame aktiivset osalemist ja võite, eelkõige võite iseenda üle!

Virtuaalne 10000m tulemused | Virtuaalne 10000m leht | Harku Poolmaratoni leht
ÜLES