UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Sõudespinning on uudne spordiala, mis areneb väga kiiresti ja saavutab hoogsalt populaarsust aktiivsete inimeste seas.

Selles rubriigis leiate Te põhjaliku informatsiooni sõudespinningu treeningutest.

Saate teada mille poolest erineb sisesõudmine pärissõudmisest ehk sõudmisest veekogudel. Samuti kirjeldame põhjalikult kuidas viiakse läbi treeninguid, milliseid koormusi kasutatakse ja millistel masinatel sõutakse.
Tutvustame spetsialiseerunud treenereid ja spordiklubisid üle Eesti, kus saab teha individuaalseid treeninguid ergomeetritel ja ka spordiklubisid, kus viiakse läbi sõudespinningu rühmatreeninguid treeneri juhendamisel.

Kuna Eestis viiakse läbi mitmeid võistlusi sõudeergomeetritel, siis kajastame ka informatsiooni võistluste läbiviimise kuupäevadest ja nende formaatidest.

Alamrubriikides leiate:

Sisesõudmine – Millised on põhierinevused sisesõudmisel ja sõudmisel vee peal sõudepaatides. Millised on sisesõudmise suuremad plussid võrreldes teiste spordialadega.

Treening – Kirjeldame põhjalikult kuidas viiakse läbi sõudespinningu treeninguid, toome välja ühe treeninguplaani mida saate vabalt kasutada treenides sõudeergomeetritel kodustel tingimustel. Räägime kuidas viiakse läbi treeninguid teistes riikides. Videomaterjalide abil saate visuaalse ülevaate meie treeningutest. Samuti teeme mõned videod otseülekannetena erinevatest Eesti paikadest, kus harrastatakse rühmatreeninguid sõudeergomeetritel.

Koormused – Kirjutame koormustest mida kasutatakse treeningutel, toome välja faktid, mis tõestavad seda, et sõudespinning sobib inimestele vaatamata tema hetkelisele füüsilisele vormile ja ka eale.

Muusika – Kõik sõudespinningu treeningud toimuvad muusika saatel, räägime millist muusikat kasutatakse ja kuidas muusikat valitakse. Kirjutame muusika mõjust nii treeningu kui ka taastumise protsessidel.

Efektiivsus – Sellest alamrubriigist saate informatsiooni sõudespinningu efektiivsusest, loetleme ja näitame piltidel millised lihased on ühe tõmbe ajal töös. Selle läbi saate aru nendest plussidest mis teevad sõudespinningu nii populaarseks aktiivsete inimeste seas.

Treenerid – Tutvustame teile Eestis tegutsevaid sõudespinningu treenereid ja spetsialiste. Kirjutame midagi huvitavat ja humoorikat nende sportlaste ja treenerite karjäärist.

Võistlused – Siin leiate kalendri, kus on välja toodud Eestis toimuvad sisesõudmise võistlused. Põhjalik informatsioon võistluste läbiviimise kohtadest, klassidest ja startide kellaaegadest.

ÜLES