UNUSTASID PAROOLI?

LOO UUS KONTO

Alfa 2019 hõbemedali mees Rainar Piik – kes ta on?

/ / Uudised
Enne 2019. aasta Alfa võistlust ei teadnud enamik sõudjatest nime Rainar Piik. Sellegipoolest oli mees 26. jaanuaril kohal ja andis hoiatuse sõudjatele juba eelsõidus, millest pääses õhtusesse finaali päeva parima ajaga. 

Korraldaja kõne vanglateenistuse töötajale: “Tere, registreerisite meeste klassi võistleja nimega Rainar Piik? Kas olete kursis, et meil on olemas eraldi võistlusklass (vabaklass) harrastajatele, kes pole sõudmisega varem tegelenud? – Jah, mees soovib sõudjatega võistelda, ta on kõva! – Ei usu, et ta on nii kõva, et suudab tippsõudjatele konkurentsi pakkuda? – Ei, ta on väga kõva! – Kas Te teate tema isikliku rekordit 1000m distantsil? 2:49 millegagi oli. – Mmmm…. olgu, rohkem küsimusi ei ole.”

Sõudespinning.ee esitas Alfa 2019 üllatusmehele mõned küsimused:

Rainar, kui pika kasvu mees oled ja mis on Sinu kehakaal?

Olen 192-193 cm pikk ja kehakaal peaks olema 110 kg kandis.

Mis on Sinu põhispordiala?

Praegusel hetkel on minu põhispordiala ikkagi sõudmine. Sinna juurde teen treeninguid, mis toetavad sõudmist.

Kas oled osalenud varem kuskil võistlustel?

Senimaani ei olnud ma ühelgi spordialal veel võistelnud. Plaan küll oli, kuid valisin esimeks proovikiviks sõudmise ja Alfa võistluse.

Mis on praegu Sinu rekordid jõusaalis?

Hetkeseisu täpselt ei oska öelda. Kui ma jõu tegemise lõpetasin, siis rinnaltsurumise max oli 155 kg. Kükki ma maksimumiga ei ole proovinud, kuid 210 kg tegin kükke küll. Jõutõmbel sain kangile panna 260 kg.

Kuidas Sa jõudsid sisesõudmiseni ja kui palju sellega tegeled?

2018. aastal osalesin Alfal vangla meeskonnaga, seal tõmbasin 500 m ajaga 1.19,2. Sealt sain mõtte hakata rohkem sõudmisega tegelema ja üldfüüsilisele rõhku panema. Tänu sellele hakkasid numbrid muudkui paranema. Praegu on minu 500 meetri parim aeg 1.14,8.

Ainult sõudeergomeetri treeninguid teen nädalas 2-3 korda. Kokku teen nädalas vähemalt 6 treeningut, mõnel nädalal õnnestub teha rohkem kui kuus treeningut. Sõidan palju ratast ja kangiga treenin nüüd suurte kordustega.

Kas plaanid osaleda veel mõnel sisesõudmise võistlusel?

Kindlasi ei piirdu ma ainult tänavuse Alfaga, järgmine aasta uuesti. Sel hooajal on veel plaanis ka märtsis toimuvatel Eesti MV osaleda, kus saan end proovile panna 2000 meetri distantsil.

Kui pikk on olnud senimaani Sinu kõige pikem treening sõudeergomeetril?

Olen sõitnud 60 minutit ja selle ajaga suutsin läbida 16 034 meetrit.

Millised on Sinu lemmikud treeningud?

Päris lemmikut ei ole veel välja kujunenud. Mulle väga meeldib teha püramiid treeningut – alustan treeningut 10-minutilise lõiguga ja vähendan lõike ühe minuti võrra jõudes 1 minutini.

Kasutad Sa treeningute planeerimisel kellegi spetsialisti abi?

Ma koostan treeningplaane endale ise. Võib olla tulevikus, kui läheb hästi, proovin leida endale ka abilise või treeneri.

Mida Sa sööd, et Sa nii tugev oled?

Kõike, mis on tervislik. Igat päeva alustan ma hommikuse täistera kaerahelbe pudruga.

Täname Rainarit, et ta leidis aega meie küsimustele vastata. Ta on hea näide sellest, et kui võtta endale kindel eesmärk ja selle saavutamise nimel tööd teha, on võimalik oma eesmärkideni jõuda. Loodetavasti spordimehe hoog ei rauge ja märtsis Jüris toimuvatel Eesti MV näeme pingelist heitlus esikoha nimel.

Alfa 2019 koduleht videote ja tulemustega | Eesti Meistrivõistlused sisesõudmises 
ÜLES