LOO UUS KONTO

EMT-ELION sisesõudesari sai avapaugu 6km jõuprooviga

/ / Uudised
Viljandi Spordihoones sai 28. novembril näha tipptasemel sõudmist eesotsas olümpiamängudeks valmistuva neljapaadi meeskonnaga. Stardis olid ka Klubi Sõudespinning liikmed, kes näitasid head minekut ja kõikide rõõmuks sai ühe meie klubi liikme poolt uuendatud järjekordne maailmarekord.

Väga magusa kulla meie klubile tõi uue isikliku ning uue maailmarekordiga Tiina Kapten. Naiste absoluutarvestuses võistlev Tiina näitas tulemust 22.33,5. Teisele kohale tuli Pärnu Sõudeklubi sportlane Liisu Mitt 22.52,1-ga ja kolmandaks Viljandi Sõudeklubi esindav Erli Mat 23.08,1-ga.

Meeste absoluutarvestuses nagu ka mullu, võidutses Sõudeklubi Pärnu esindaja Tõnu Endrekson tulemusega 18.49,2. SK Kalev sportlane Allar Raja 18.52,7-ga tuli teiseks ja kolmandana lõpetas põneva sõidu Tõnu klubikaaslane Andrei Jämsä.

Meie klubist astusid esimestena võistlusareenile Anu Kalda ja Sirli Kruusmaa. 27-35 aastaste naisveteranide klassis lõpetas Anu teise kohaga, läbides 6km ajaga 25.57,0, 36-42 aastaste naisveteranide klassis võidutses kindlalt uue isikliku rekordiga Sirli, kelle ajaks sai fikseeritud 23.56,2.

27-35a meesveteranide klassis suutis Indrek Vait kohe esimestel meetritel liidriks tõusta ja hoida seda kuni distantsi lõpuni. Indreku tulemus oli 20.32,1. 36-45 aastaste veteranide seas võidutses Marko Kadakas ajaga 21.10,3 ja teise koha sai samuti Klubi Sõudespinning.ee liige Indrek Tamm tulemusega 21.44,6.

43-49 aastaste seas oli Jüri Ellen ajaga 21.41,1 teine ja 50-59 aastaste hulgas tuli teiseks 24h soolosõiduks valmistuv Aivar Vaus. Aivar läbis 6km 21.53,8-ga ning talle järgnes Aldur Parts tulemusega 23.26,3. 60+ aastastes meesveteranidest lõpetas oma sõidu võidukalt Madis Lõhmus 21.41,5-ga.

EMT-Elion sõudesarja teine etapp toimub 19. detsembril Pärnus, kus sportlased võistlevad nii 500m, 1000m, kui ka 2000m distantsidel. Mainimist vajab ka fakt, et kõikidel sarja etapidel on võistlusklass (vabaklass), kus võivad ennast proovile panna kõik inimesed, kes pole seda varem sisesõudmises teinud.